Podróże kształtują naszą osobowość! Dowiedz się jak wspaniała to pasja!

W dzisiejszych czasach możemy swobodnie podróżować, a wiele niedostępnych do niedawna miejsc jest już na wyciągnięcie ręki. Coraz więcej osób decyduje się na eskapady, które poza relaksem dają coś więcej. Bo podróże, oprócz rozrywki i wytchnienia, dostarczają również nowych doświadczeń i wiedzy – także na własny temat.

Podróże to coś więcej niż odpoczynek
Podróże to coś więcej niż odpoczynek

Sposób na życie

Podróżowanie to dla jednych rodzaj odpoczynku, a dla innych sposób na życie. Często zaczyna się od weekendowych wyjazdów po kraju i z czasem przekształca w wyprawy do odległych, egzotycznych miejsc. Dla prawdziwych miłośników nie istnieją żadne przeszkody w przemierzaniu świata – odmawiają sobie wielu przyjemności, aby zaoszczędzić na wymarzoną podróż, zabierają malutkie dzieci ze sobą, a nawet rezygnują z dotychczasowego życia i podejmują decyzję o przeprowadzce do miejsc, które urzekły ich najbardziej.
Podróże są metodą na poszerzenie horyzontów i wiedzy o świecie, a czasami pomagają zweryfikować własne poglądy. Ponadto to dobra okazja do tego, aby lepiej poznać samego siebie i sprawdzić się w różnych sytuacjach. Odwiedzanie innych państw sprzyja również poznawaniu odmiennych kultur i języków, a to przekłada się na otwartość wobec innych ludzi, którzy żyją zupełnie inaczej.
„Wakacje, wypoczynek i podróże są istotną częścią naszego życia. Dla jednych jest to czas na upragniony relaks i lenistwo, dla innych moment na poświęcenie czasu swoim pasjom czy na refleksję i przemyślenie ważnych spraw, podjęcie decyzji. Nierzadko wyprawy wpływają na przemianę wewnętrzną – zdobyte doświadczenia sprawiają, że stajemy się dojrzalsi, świadomi siebie i własnych potrzeb” – mówi Karolina Cwalina, PCC ICF, life&business coach.

Wykorzystaj każdą chwilę podróży

Najważniejsze jest to, aby spędzać urlop tak jak się lubi, nabrać sił, naładować akumulatory. Jednak coraz więcej osób oczekuje od urlopu czegoś więcej niż relaksu i rozrywki.
Warunki podczas wypraw tworzą sprzyjającą aurę dla rozwoju osobistego, ponieważ w nowym środowisku nic nie zakłóca dystansowania się od codziennych spraw i pozwala skupić się na własnych potrzebach. Zwolnienie tempa pomaga także w zauważaniu najdrobniejszych szczegółów w naszym życiu oraz dostarcza dodatkowej energii do realizacji pasji czy pracy nad sobą. Coraz większą popularnością cieszą się wakacje połączone z edukacją, kursy fotograficzne, językowe, podróże sportowe, wyprawy medytacyjne czy coachingowe.
„Podróże dają możliwość oderwania się od codzienności, a gdy jesteśmy z dala od domu, łatwiej nam nabrać dystansu, spojrzeć na swoje sprawy z innej perspektywy. Praca nad sobą trwa tak naprawdę całe życie, jednak spotkania z klientkami uświadomiły mi, że wiele z nich potrzebuje właśnie dystansu i oderwania od codzienności, aby zacząć proces zmian. Dlatego w maju zorganizowałam warsztat wyjazdowy, a teraz – wyprawę coachingową na Bali. Zostawienie na jakiś czas obowiązków i oderwanie od codzienności, a do tego przepiękne okoliczności przyrody, będą sprzyjać pracy nad sobą w harmonii i spokoju” – mówi Karolina Cwalina.
Warto zastanowić się czy tegoroczne wakacje zaplanowaliśmy tak, jak naprawdę chcemy. Może warto tym razem zrobić dla siebie coś więcej niż wykupić urlop w modnym kurorcie.