Porażka „Zimnej Wojny”

W niedzielny wieczór odbyła się ceremonia nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Polacy liczyli na 4 statuetki, niestety "Zimna Wojna" nie została doceniona.

Zimna Wojna. Foto. Instagram joannakulig_official

„Zimna Wojna” była nominowana aż w 4 kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia. Niestety, nagrody odebrała nam amerykańsko-meksykańska produkcja- „Roma”. Film reżysera Alfonso Cuarón jest naszym największym konkurentem do Oscara. „Roma” pokonała „Zimną Wojnę” w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, zdjęcia i reżyseria. Do tego został ogłoszony najlepszym filmem festiwalu. O wyróżnienie walczyło łącznie pięć filmów: „Faworyta”, „Green Book”, „Narodziny gwiazdy” i „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”.
Nagrodę za oryginalny scenariusz został przyznany produkcji Yorgosa Lanthimosa „Faworyta”. Film nominowany był aż w 12 kategoriach i wygrał 7 statuetek. Tytuł zdobył dodatkowo m.in. nagrodę dla najlepszego filmu brytyjskiego, a odtwórczyni jednej z głównych ról, Rachel Weisz, została nagrodzona w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

Wpis znaleziono dzięki:

- Joanna Kulig

- Oscar

- Zimna Wojna