Powiększanie piersi od A do Z. Przebieg zabiegu, przeciwwskazania i rodzaje implantów

Biust to dla wielu kobiet wyznacznik kobiecości i każda z pań chce, by był jędrny i kształtny. Niestety, nie zawsze piersi spełniają oczekiwania właścicielki – w takich przypadkach z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Powiększanie piersi od A do Z. Przebieg zabiegu, przeciwwskazania i rodzaje implantów

Rodzaje implantów

Implanty piersiowe różnią się w zależności od rodzaju wypełnienia. Może to być roztwór soli fizjologicznej lub żel silikonowy. Niektóre kliniki umożliwiają również powiększenie piersi własnym tłuszczem – to bardzo popularna metoda, gdyż nie wywołuje reakcji alergicznej i przy okazji pozwala odchudzić inne partie ciała. Jest to zabieg bezpieczny, niewymagający ogólnego znieczulenia i dający naturalne efekty. Implanty silikonowe wypełnione żelem wymagają tylko małego nacięcia i wyglądają naturalnie, natomiast te z solą fizjologiczną są mniej naturalne wizualnie i mają tendencję do zmniejszania się wraz z upływem czasu. Ze względu na typ powierzchni i kształt, implanty dzielą się na gładkie i porowate oraz naturalne i okrągłe. Obszerną listę klinik umożliwiających powiększenie piersi znajdziesz na tourmedica.pl.

Przebieg zabiegu powiększania piersi

Przebieg zabiegu uzależniony jest od rodzaju zastosowanych implantów. Zabieg operacyjny poprzedzony jest wieloma badaniami. Sama operacja trwa około 1 do 2 godzin. Nacinana jest podczas niej skóra pod linią piersi lub wokół brodawki, a czasami pod pachą. Implant umieszczany jest podgruczołowo, podmięśniowo lub techniką mieszaną. Po umieszczeniu go we właściwej pozycji zakładane są szwy i opatrunek. Pacjentka przez 4 tygodnie musi nosić specjalny stanik. Rekonwalescencja trwa około 3 miesięcy i dopiero po tym czasie widoczne są ostateczne efekty. Więcej informacji o zabiegu znaleźć można w artykule: „Kobiecy biust w większym rozmiarze – o zabiegu powiększania piersi”.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększenia piersi

Zanim dojdzie do zabiegu powiększenia piersi, lekarz przeprowadza wywiad oraz odpowiednie badania. Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być choroby autoimmunologiczne, niewydolność krążeniowo-oddechowa, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nerek i wątroby. Do zabiegu nie powinny zgłaszać się młode kobiety, których budowa anatomiczna nie jest jeszcze w pełni ukształtowana.

Wybór metody powiększenia piersi uzależniony jest od oczekiwań kobiety. Lekarz, po konsultacji z pacjentką decyduje, jaki rozmiar jest wskazany i doradza najlepszy sposób na osiągnięcie planowanego efektu.