Tina Turner sprzedała prawa do muzyki i wizerunku

Tina Turner od ponad 10 lat nie jest aktywna muzycznie, jednak jej popularność nie przemija. Gwiazda właśnie sprzedała prawa do muzyki.

tina turner
Tina Turner sprzedała prawa do muzyki i wizerunku. Foto Instagram @tinaturner

Tina Turner jest jedną z najbardziej znanych gwiazd muzyki lat 80. Ostatni album wydała w pierwszej dekadzie XXI wieku i od tamtej pory przebywa na „muzycznej emeryturze”. Zainteresowanie jej twórczością jednak nie maleje. 82-letnia artystka postanowiła sprzedać prawa do swojej muzyki. Nabywcą została firma BMG, umowa przewiduje przekazanie części praw do nagrywania i publikacji największych hitów wokalistki oraz jej innych utworów powstałych w ciągu sześciu dekad jej kariery. Znalazły się tam również zapisy o przekazaniu praw do nazwiska, wizerunku i podobizny. Nie wpłynie to na kontrakt z Warner Music, który zajmuje się dystrybucją muzyki Turner. Oficjalnie nie podano kwoty, jaką zainkasowała wokalistka, jednak media branżowe szacują, że mogła ona wynosić 50 mln dolarów.

Muzyczna podróż Tiny Turner zainspirowała setki milionów ludzi na całym świecie i nadal dociera do nowych odbiorców – powiedział w rozmowie z BBC.com szef BMG Hartwig Masuch. – Jesteśmy zaszczyceni, że możemy podjąć się zadania zarządzania muzycznymi i komercyjnymi interesami Tiny Turner. Traktujemy to poważnie. A Tina jest naprawdę i po prostu najlepsza.