Tony Bennett ustanowił kolejny rekord Guinnessa

Amerykański jazzman za sprawą albumu "Love for Sale" nagranego wraz z Lady Gagą ustanowił kolejny rekord Guinnessa. Czym na to zasłużył?

tony bennett
Tony Bennett ustanowił kolejny rekord Guinnessa. Foto Instagram @ladygaga

Tony Bennett to amerykański wokalista jazzowy, który karierę rozpoczął już w czasie II wojny światowej, kiedy należał do korpusu rozrywkowego amerykańskiej armii. Popularność przyniósł mu kontrakt z wytwórnią „Columbia” podpisany w latach 50. oraz wydanie pierwszego przeboju „Because of You”. Jego aktywność trwała siedem dekad. Mimo sędziwego wieku opublikował nowe utwory. Niedawno premierę miała jego najnowsza płyta nagrana we współpracy z Lady Gagą„Love for Sale”. Tym materiałem wokalista ustanowił kolejny rekord Guinnessa.

Tony Bennett ustanowił kolejny rekord Guinnessa

Za każdym razem, gdy widzę Tony’ego Bennetta śpiewającego, widzę młodego, radosnego chłopca. Dzięki temu doświadczenie śpiewania staje się bardzo wyzwalające. Współpracując z Tonym w studiu, mieliśmy okazję do połączenia dusz, przy okazji zaczerpnęłam z jego mądrości, z wieloletniego doświadczenia – mówiła Lady Gaga o współpracy z wokalistą.

Album opublikowano 1 października. Wtedy artysta miał 95 lat i 60 dni, co sprawiło, że został najstarszą osobą, która wydała album muzyczny z premierowym materiałem. Nie jest to pierwszy rekord Guinnesa ustanowiony przez Bennetta. Wcześniej wyróżniono go między innymi za najdłuższy czas między wydaniem oryginalnego utworu a ponownym nagraniem tego samego materiału przez tego samego artystę.

W 2016 roku, w trakcie nagrywania albumu, u jazzmana zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Postanowił dokończyć swoje dzieło, jednak zapowiedział, że jest to ostatnia płyta w jego karierze.