Wyniki Grammy 2022. Kto otrzymał najwięcej nagród?

64. ceremonia rozdania słynnych amerykańskich nagród muzycznych miała w tym roku niełatwe zadanie przebicia Oscarów, które wywołały wielki szum w mediach przez zachowanie Willa Smitha.

wyniki grammy 2022
Wyniki Grammy 2022. Kto otrzymał najwięcej nagród? Foto Instagram @recordingacademy

Tegoroczna uroczystość miała się odbyć pod koniec stycznia. Niestety, przez koronawirusa musiała zostać przesunięta o kilka miesięcy. Ostatecznie przeniesiono ją na 3 kwietnia, zaledwie tydzień po ceremonii wręczenia Oscarów. Organizatorzy postanowili stawić czoła wyzwaniu dorównania głośnej filmowej imprezie. Podczas muzycznej gali przemówił m.in. prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Z kolei prowadzący wielokrotnie nawiązywali do spoliczkowania Chrisa Rocka przez Willa Smitha podczas Oscarów. Również z tego powodu jeden z komików pojawił się na scenie w kasku ochronnym. Jak zawsze szczególne emocje wzbudziły także wyniki Grammy 2022. Kto w tym roku okazał się największym zwycięzcą?

Zobacz także: Oscary 2022: Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka

Wyniki Grammy 2022

Galę z największą ilością statuetek opuścił Jon Batiste, który otrzymał ich aż 5, w tym za płytę „We Are”, ogłoszoną albumem roku. Piosenką roku okazała się „Leave The Door Open” zespołu Silk Sonic. Jej twórcy w sumie zgarnęli 4 nagrody. Najlepsza nowa artystka, Olivia Rodrigo, tryumfowała tego wieczora 3 razy. Tyle statuetek przyznano też zespołowi Foo Fighters. Radość z sukcesu nie mogła być jednak pełna, gdyż członkowie kapeli niedawno musieli zmierzyć się ze śmiercią perkusisty. Taylor Hawkins zmarł 25 marca 2022, w wieku 50 lat.

Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego

Podczas ceremonii pokazano nagranie ze specjalnie przygotowaną mową prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Polityk mówił między innymi o poświęceniu ukraińskich muzyków, którzy zamiast smokingów noszą kuloodporne kamizelki.

Co jest największym przeciwieństwem muzyki? Cisza zrujnowanych miast i zabitych ludzi – rozpoczął swoje orędzie Zełenski.

Prezydent Ukrainy zwrócił się do artystów z prośbą o wspieranie walczących o wolność przez wypełnienie ciszy muzyką, opowiadającą światu ich historie.