Znamy gwiazdy Halftime Show na Super Bowl 2022!

Te występy zawsze przechodzą do historii. Wiemy, kto zaśpiewa w przerwie finału mistrzostw w futbolu amerykańskim w 2022 roku. Tym razem organizatorzy postawili na... legendy hip-hopu.

Super Bowl 2022
Znamy gwiazdy Halftime Show na Super Bowl 2022!. Foto Instagram @pepsi

Super Bowl 2022 dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz ogłoszono gwiazdy, które uświetnią wydarzenie swoim występem. Halftime Show, czyli koncerty w przerwie rozgrywek finałowych, od lat stanowią niezmiernie ważny punkt tego sportowego eventu. W zbliżającym się roku na scenie SoFi Stadium będziemy mogli oglądać pięcioro artystów reprezentujących amerykański hip-hop.

Super Bowl 2022 – kto wystąpi?

13 lutego 2022 roku w Inglewood, poza najlepszymi zawodnikami futbolu amerykańskiego, zaprezentują się gwiazdy takie jak: Eminem, Snoop Dogg, Kendrick Lamar, Dr. Dre oraz Mary J. Bilge. Dla tej ostatniej nie będzie to debiut podczas Halftime Show. Raperka występowała już na Super Bowl w 2001 roku jako gość specjalny.

Artyści tacy jak Dr. Dre i Snoop Dogg stali na czele rewolucji hip-hopowej na Zachodnim Wybrzeżu. Możliwość sprowadzenia ich z powrotem do LA, gdzie wszystko się zaczęło, tym razem z Eminemem, Mary J. Blige i Kendrickiem Lamarem, będzie epickim, niezapomnianym uhonorowaniem wpływu, jaki hip-hop ma dzisiaj – przyznał wiceprezes ds. marketingu Pepsi, Todd Kaplan.

Co ciekawe, cała piątka artystów nigdy wcześniej nie występowała razem. Łączyć może ich jednak Dr. Dre, który współpracował z każdą z zaproszonych na Super Bowl 2022 gwiazd.

Możliwość występu na koncercie Super Borl Halftime i na własnym podwórku przyniesie z pewnością największe emocje w mojej karierze – napisał Dre w mediach społecznościowych.

Halftime Show na przestrzeni lat

Koncert, który czeka nas 13 lutego, będzie pierwszym w historii Super Bowl, którego wszyscy headlinerzy należą do środowiska hip-hopowego. Pokazuje to, jak bardzo ten gatunek muzyczny jest teraz ważny i popularny.
W ubiegłych latach podczas przerwy w finałowych rozgrywkach występowały m.in takie gwiazdy jak: Shakira i Jennifer Lopez, Justin Timberlake, Coldplay, Bruno Mars czy The Black Eyed Peas. Pojawiły się także legendy sceny muzycznej: Madonna, The Rolling Stones, Paul McCartney, a także Michael Jackson.
W 2021 roku pandemia spowodowała, że rozgrywki Super Bowl na żywo mogło zobaczyć dużo mniej widzów. Stadion zapełniono tylko częściowo. Na szczęście Halftime Show przeprowadzono bez większych problemów. Na scenie wystąpił kanadyjski piosenkarz Abel Makkonen Tesfaye znany pod pseudonimem The Weeknd.