Znana piosenkarka Dorota R. usłyszała zarzuty

Po niedawnym rozwodzie wydawało się, że to już koniec problemów artystki z byłym mężem. Co więcej, sukces wyprodukowanego przez nią filmu dobrze wróżył jej przyszłości. Niestety, to wszystko stoi pod znakiem zapytania, gdyż gwieździe właśnie postawiono zarzuty.

piosenkarka Dorota R. zarzuty
Znana piosenkarka Dorota R. usłyszała zarzuty. Foto Instagram @dodaqueen

Dorota R., znana polska piosenkarka, usłyszała właśnie zarzuty – podaje RMF24. Według doniesień zostały one postawione w związku z toczącym się właśnie śledztwem, w które zamieszany jest jej były mąż. Emila S. zatrzymano w Warszawie w celu przesłuchania. Nie jest to pierwszy raz, kiedy producent ma problemy z prawem. Kilka lat temu postawiono mu zarzuty dotyczące nękania byłego partnera swojej ówczesnej żony oraz posiadania narkotyków.

Znana piosenkarka Dorota R. usłyszała zarzuty

Sama Dorota R. podejrzana jest o pełnomocnictwo w przestępstwie z artykułu 300 kodeksu karnego. Zapis ten dotyczy zaspokojenia wierzycieli:

§ 1. Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§2. Kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem, bądź usuwa znaki zajęcia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

§ 3. Jeżeli czyn określony w § 1 wyrządził szkodę wielu wierzycielom, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 4. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Dorota R. komentuje

Artystka szybko odniosła się do postawionych jej zarzutów. Na Instagramie pojawił się wpis, w którym komentuje sprawę.

OŚWIADCZENIE : Jako producent kreatywny ,tworząc film od a do z ,wykonałam swój obowiązek przynosząc gotowe dzieło.ba! Nie byle jakie bo bijące kinowe rekordy oglądalności 2021 roku. Drugiego producenta Mojego ex męża zadaniem bylo przynieść na to budżet ,dopiąć umowy z inwestorami i opłacić ekipę. On dostał hita,ja same problemy‍♀️Emil z ponoć kilkadziesiecioma zarzutami został zatrzymany. Ja jako Prezez spółki dostałam jeden zarzut i pewnie pare lat bronienia się w sądzie. Rozumiem . Za głupotę ,naiwność i zaufanie się płaci. Brak świadomości nie zwalnia z odpowiedzialności. Byłam na to psychicznie przygotowana.chce pomoc inwestorom i ekipie odzyskać pieniądze dlatego przejęłam konto z syndykiem z którym omawiałam porozumienia od miesiąca.dalej będę promować oraz dystrybuować ten wspaniały film ale już SAMA! Nauczka na przyszłość : jesteś artystą? Twórz filmy ,a nie spółki ‍♀️Do tego pierwszego jak widać mam talent , do wyboru mężczyzn calkowity brak ps : nie musicie mi zasłaniać oczu w artykułach -niczego się nie wstydzę bo nie mam nic na sumieniu [sic!] – napisała wokalistka.