Monika Walkiewicz – Założycielka firmy Forevertime, propagującej produkty aloesowe marki Forever Living Products

Motto życiowe: "Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń." - Noble Charles

Monika Walkiewicz
Monika Walkiewicz

Kobieta Sukcesu

Monika Walkiewicz – założycielka firmy Forevertime propagującej produkty aloesowe marki Forever Living Products Sp. z o.o. i budującej rynek sprzedaży i konsumentów.

 

 

O firmie

Firma Forever Living Products Sp. z o.o. specjalizuje się w produktach aloesowych. Jest największym na świecie plantatorem, wytwórcą i dystrybutorem produktów aloesowych aloe vera. Od ponad trzech dekad Forever zaangażowana jest w poszukiwanie w naturze najlepszych źródeł zdrowia i urody, którymi dzieli się ze światem. Ideą jest jakość i czystość produktów, a pasją jest pomagać ludziom na całym świecie wyglądać i czuć się lepiej.
Firma została założona 38 lat temu, jest obecna w 160 krajach na świecie. W Polsce istnieje od 22 lat.

Życiorys

Mieszkam w Warszawie. Ukończyłam studia wyższe o kierunku ekonomiczno –finansowym w Głównej Szkole Handlowej w Warszawie.
Już w trakcie studiów pracowałam w instytucjach finansowych. Pozwoliło mi to zdobytą wiedzę skonfrontować z rzeczywistością i stosować w praktyce. Myślę, że właśnie dzięki temu spędziłam w korporacji 20 lat. Kiedy łączy się naukę z praktyką – praca staje się naprawdę przyjemna. Natomiast ostatnio pracowałam też w branży motoryzacyjnej.

Z uwagi na to, że moja praca związana jest ze stałą aktywnością w relacjach z ludźmi, męża również, to każdą wolną chwilę staram się spędzać z rodziną. Chwilą relaksu i oderwania się od codziennego biegu jest dla nas kino, teatr czy nawet wspólny obiad poza domem.
W domu uwielbiam porządek i harmonię. Jestem dumną mamą 21- letniej Oli i 11- letniego Mikołaja.

Na własną firmę zdecydowałam się, ponieważ…

Po 20 latach pracy w korporacji podjęłam decyzję, że chcę pracować dla siebie i na siebie.  Nie ukrywam, że trochę namówił mnie do tego mąż, który od wielu lat prowadzi swój biznes i nigdy nie rozumiał, dlaczego ja tak kurczowo trzymam się korporacji. Odejście z korporacji, nie było dla mnie łatwą decyzją. Jako osoba z charakterem, samodzielna i ambitna nie mogłam pogodzić się z faktem, że zaczynam jako dojrzała kobieta znowu wszystko od początku.
Rozwój w branży MLM  był dla mnie nowym doświadczeniem, niegdyś nie dopuszczałam takiej myśli o zdobywaniu doświadczeń w tym obszarze – a jednak. Czasem mam wrażenie los pisze nam scenariusz na przekór naszym oczekiwaniom, po prostu wie lepiej, co dla nas dobre w danym momencie.

Największa obawa przed założeniem firmy

Branża MLM wymaga wiele samodyscypliny, determinacji i samozaparcia. Dlatego najbardziej obawiałam się, czy kiedy nie będę musiała rano iść do biura, a będę miała pracować w domu, to czy nie poddam się innym zajęciom, chociażby tym domowym. A wtedy to będzie skutkowało słabszymi wynikami i odkładaniem moich celów w czasie.
Jednak wypracowałam sobie doskonały dla mnie plan dnia i moje obawy okazały się bezzasadne. Samodyscyplina  jest w takim biznesie bardzo potrzebna.

Największy zawodowy sukces

Dla mnie największym sukcesem jest to, że pełna obaw znalazłam w sobie odwagę na zmiany zawodowe. Za sukces uważam też to, że coraz więcej ludzi kojarzy mnie z branżą, z tym czym się zajmuję na co dzień.  Dla mnie oznacza to jedno, że wszystkie działania jakie podejmuję idą w najlepszym dla mnie kierunku i to jest mój osobisty, zawodowy sukces.

Odniosłam sukces, ponieważ

Praca w marketingu sieciowym wymaga wielu poświęceń, pierwsze kroki muszą być stanowcze i systematyczne. Trzeba zaufać sobie i trudniejsze chwile po prostu przetrwać.

Największa przeszkoda w drodze na szczyt

Czasami mam wrażenie, że jestem za delikatna do tego biznesu i często myślę, że życie stawia przede mną zadania, których nie chcę wykonywać, których nie lubię. Ale właśnie po to, abym wychodziła ze swojej strefy komfortu, abym się rozwijała, uczyła nowych rzeczy i żebym się wzmacniała. A największą chyba, jak dotąd, przeszkodą było nauczenie się, że odmowa ludzi nie dotyczy mojej pracy. Ja pokazuję szansę swojego biznesu, rozwoju i cudownych produktów.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest dla mnie to, że codziennie spotykam różnorodnych ludzi, o różnych zawodach, zainteresowaniach i pasjach. Z niektórymi z nich nawiązuję przyjaźnie i bardzo cenne relacje.

Moim największym marzeniem jest…

Chciałabym skończyć kurs tańca towarzyskiego. To moje marzenie z dzieciństwa.

Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces:

Wymyśl, zaplanuj i wprowadź w życie kroki, które doprowadzą Cię – wcześniej czy później – do sukcesu. Warunek jest jeden – by twoje działania przynosiły ci radość i satysfakcję, niezależnie jaki jest twój wybór.

Kontakt: ForeverTime

Redaktor: Natalia Wesoła/Obcasy.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Kobieta Sukcesu

- Businesswoman

- Własny biznes