4 pomysły na niskobudżetowy wieczór panieński

Wieczór panieński wcale nie musi być szumną imprezą, która będzie porównywalna do zaślubin. W wydarzeniu chodzi przede wszystkim o miłą niespodziankę dla Panny Młodej i spędzenie czasu z bliskimi jej sercu kobietami.Spotkanie ma być odprężeniem przed stresującą uroczystością i wcale nie trzeba wydawać na nie dużo pieniędzy.

wieczor panieński za małe pieniądze
4 pomysły na niskobudżetowy wieczór panieński . Foto STUDIO SKYLAKE/unsplash

Najważniejszy jest efekt zaskoczenia oraz spokojne miejsce, w którym rozwinie się akcja wieczoru panieńskiego. Warto zadbać o przekąski i napoje. W tym celu należy wspólnie z uczestniczkami ustalić plan zabawy i zadecydować o jej charakterze. W menu i trunkach liczy się coś oryginalnego, np. piwa lokalne, które promuje sklep z piwem Browar Tenczynek – zaskakują nie tylko smakiem, ale także designerskim opakowaniem. Ustal najpierw charakter spotkania.

Kobieca, tematyczna sesja zdjęciowa

Latem bardzo modne są sesje w stylu boho. Wtedy wszystkie uczestniczki wieczoru panieńskiego wkładają zwiewne i długie sukienki w kwiaty, a na głowie noszą plecione wianki z polnych kwiatów. Modne są sesje w stylu rockowym, w których panie prezentują się w ostrym makijażu i stylizacji z pazurem. Ciekawym pomysłem jest sesja w atłasowych, różowych szlafrokach, podczas której, każda z pań trzyma lampkę z szampanem. Może to być również stylizacja w stylu francuskiej kokietki lub popularny temat w stylu pin-up girl.

Piżama party dla wszystkich pań

Spotkanie w piżamach to świetna okazja do bycia sobą na luzie i bez dystansu. Możecie zorganizować wieczór hazardu, w którym przy kartach lub planszówkach będzie toczyć ciekawe rozmowy do białego rana. Odpowiedni będzie wieczór filmowy, w którego czasie do białego rana będziecie oglądać ulubione wyciskacze łez, wpisujące się w klasykę światowego kina. Podczas tego wieczoru nie może zabraknąć popcornu i smakowych drinków.

Piknik pod gruszą w malowniczym ogrodzie

Miejscem na wieczór panieński może być ogród jednej z uczestniczek. To cudowne miejsce na piknik, choć ciekawie będzie się prezentować również przyjęcie w sielskim stylu. Wystarczy wstawić do ogrodu stół z krzesłami i zadbać o charakterystyczne dodatki oraz dekoracje. W naturalnej scenerii przydadzą się świecące gadżety jak cotton balls, lampiony, świecie i latarenki, które wykreują klimat po zmroku. Zadbaj o dodatkowe atrakcje w postaci ciasteczek z wróżbą czy też quizu na temat Pana Młodego.

Escape room – współpraca kobiecego gangu

To jak bliskimi przyjaciółkami jesteście, pokaże wycieczka do najbliższego escape roomu. Intrygujące scenariusze zadań, łamigłówki i zagadki wymagają koncentracji oraz wspólnego działania, żeby osiągnąć cel. Aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, możesz poprosić organizatorów o przygotowanie zabawy nawiązującej do życiorysu Młodej Pary, a także umieszczenie w pokojach prezentów, które będą odkrywane wraz z rozwiązywaniem kolejnych zagadek. Emocje i uśmiech w takim miejscu są gwarantowane!

Wieczór panieński to wyjątkowa, z reguły jedyna impreza w życiu każdej Panny Młodej, dlatego szkoda z niej zrezygnować. Gwarantuje niezapomniane przeżycia, więc warto się pokusić o wspólne spotkanie bliskich przyszłej małżonce kobiet. Już teraz zaplanuj, co będziecie razem robić – zabawa wcale nie musi się wiązać z nadszarpywaniem budżetu.

Artykuł partnera