Anja Rubik została syreną! Kto jeszcze wystąpił w teledysku Maty?

Supermodelka wystąpiła w najnowszym teledysku rapera. Poza nią zagrał w nim też sławny aktor.

Anja Rubik w teledysku Maty
Anja Rubik została syreną! Kto jeszcze wystąpił w teledysku Maty? Foto z teledysku „Szafir” Mateusza Matczaka, SBM Label/Youtube

Michał Matczak, lepiej znany jako Mata, nie schodzi z ust środowiska muzycznego. 21-letni raper odnosi sukcesy nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Został on pierwszym Polakiem, którego utwór trafił na listę Billboard Global 200, a niedawno artykuł o nim ukazał się w The New York Times. Artysta jednak nie zwalnia. Jego najnowszy singiel pojawił się właśnie na Youtubie. W teledysku Maty występuje Anja Rubik.

Nowa „Mała Syrenka”?

Klip „Szafir” opowiada historię miłosną między syreną a zwykłym chłopakiem. Przerobiona „Mała Syrenka”? Chociaż można zauważyć pewne podobieństwa, to teledysk nie jest bajką Disneya. Nie odzwierciedla też legendy o syrence warszawskiej, chociaż główna bohaterka zamieszkuje Wisłę właśnie w środku stolicy. Można natomiast pokusić się o stwierdzenie, że to doroślejsza, bardziej przemyślana wersja tych historii, która przedstawia nie tylko dobre momenty, ale również trudności. Co więcej, nie są to trudności związane ze zdobyciem serca księcia, ale realne problemy, które mogłyby spotkać syrenę, gdyby takowa znalazła się w naszym świecie.

Anja Rubik w teledysku Maty

Poza wciągającą fabułą, teledysk może też pochwalić się urzekającą kinematografią. Jednak największe wrażenie robi stylizacja modelki Anji Rubik, która zachwyca w roli syreny. Należy jej się pochwała przede wszystkim za to, że z powodu ograniczenia, jakim był olbrzymi syreni ogon, musiała ona grać przede wszystkim twarzą. Mimo że Rubik nie jest aktorką, to poradziła sobie bardzo dobrze.

Tomasz Kot na planie

Poza Anją Rubik, w teledysku wystąpił również znany aktor Tomasz Kot. Chociaż jego postać jest jedynie epizodyczna, to gwiazdor daje się zapamiętać.

„Szafir”

Najnowszy singiel Maty pod tytułem „Szafir” zadebiutował na Youtubie. Teledysk szybko znalazł się na karcie „Na czasie”. Sama piosenka jest natomiast jedną z propozycji, które Mata prezentuje słuchaczom na swoim drugim albumie „Młody Matczak”. Płyta okryła się podwójną platyną jeszcze w przedsprzedaży. Jej oficjalna premiera miała miejsce 1 października.