Czy można zaprzyjaźnić się ze stresem? Pokochać go? Dać mu się zainspirować?

O nowym i skutecznym podejściu do stresu i presji opowiadał Adam Adamonis, aktor i trener komunikacji biznesowej.

adamonis spotkania

W piątek, 3 lutego rozpoczął się cykl śniadań inspiracyjnych „Odwaga w mówieniu” w warszawskim Studio Bank, stworzony po to, aby motywować do poszukiwania ciekawych rozwiązań, pokazywać nową perspektywę i nowe możliwości w podejściu do komunikacji w biznesie.

Najważniejszym atutem pierwszego spotkania, którego tematem było zaprzyjaźnienie się ze stresem i presją, było to, że prowadzący oparł je na własnych doświadczeniach w pracy z klientami i na scenie. Opowiadał anegdoty i historie, które na przestrzeni lat wzbogaciły jego umiejętności radzenia sobie ze stresem, a nas inspirowały do odwagi w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Spotkanie było podzielone na dwie części – w pierwszej, Adam opowiedział co stres z nami robi, pokazał jak wyglądamy pod wpływem stresu i jak negatywnie może wpływać na nasz obraz siebie. W drugiej części spotkania dowiedziałyśmy się, jak rozpoznawać wczesne objawy stresu, aby nie przejął nad nami kontroli.

Zaprezentował, co możemy zrobić, aby zmienić nasze reakcje i przekonania, aby dobrze rozpoznany stres zaczął nas wspierać. Adam zaproponował kilka metod, które mogłyśmy wypróbować na miejscu, m.in. sposób na bezpieczne wypuszczenie emocji, skoncentrowanie się, czy strukturę przygotowania się do wystąpień i ważnych rozmów.

adamonis spotkania3

Dodatkowym atutem spotkania było miejsce. Spotkanie odbyło się w Studio Bank, które mieści się w zabytkowym budynku zaprojektowanym na początku XX wieku, intrygujące jest to, że przed wojną w tym samym miejscu mieściła się siedziba Banku Polskiego. Studio Bank jest partnerem całego cyklu śniadań „Odwaga w mówieniu”. Przestrzeń studia łączy w sobie tradycję (zabytkowe ceglane łuki) i nowoczesność (multimedialna przestrzeń i wystawy fotografii artystycznej). Atmosfera i wyjątkowy klimat wnętrza Studia Bank, sprzyjają tego typu inspirującym spotkaniom. Śniadanie okazało się idealnym sposobem na to, aby dobrze zacząć dzień. Można było wymienić się doświadczeniami, posłuchać o tym, co działa, spróbować na sobie niektórych metod i poznać ciekawych ludzi.

Można powiedzieć, że zaczęłyśmy dzień od pożywnego (dla ciała i ducha) śniadania, i choć niektóre z  nas przyszły przepełnione stresem i presją, to do pracy poszłyśmy rozluźnione i zadowolone, ze świadomością, że możliwe jest zbudowanie dobrej relacji z własnym stresem.

Kolejne inspiracyjne śniadanie z cyklu „Odwaga w mówieniu” odbędzie się 10 marca w Studio Bank (Warszawa, ul. Daniłowiczowska 18B) w godz. 09:00 -10:45. Tematem spotkania będzie pewność siebie i swoboda w trakcie wystąpień i trudnych rozmów.