Gwiazdy na 3 urodzinach Fundacji Wiewiórki Julii

Fundacja Wiewiórki Julii to najprężniej rozwijająca się Fundacja w Polsce. Od ponad 3 lat walczy o zdrowe uśmiechy dzieci w całej Polsce. Jako pierwsi od 26 lat przeprowadzili badania stomatologiczne na tak szeroką skalę. Od 2012 roku w ramach programu "Podróże Julii" przeprowadzili badania w ponad 160 szkołach podstawowych, gimnazjach i przedszkolach, do tej pory przebadali ponad 18 000 dzieci, na leczenie do tej pory przeznaczyli 640 tys. zł.

gwiazdy na urodzinach wiewirki13

3 urodziny Fundacji Wiewiórki Julii odbyły się 8 grudnia w Bistro Po Prostu Zachęta. Wśród gości znaleźli się m.in. Dawid Woliński, Ewa Błaszczyk, Joanna Racewicz, Marcelina Zawadzka, Krzysztof Gojdź, Bartek Jędrzejak, Karolina Szostak, Tomasz Ossoliński, Anna Zejdler-Ibisz, Weronika Książkiewicz, Marek Kaliszuk, Łukasz Jemioł, Teresa Rosati, Sambor Czarnota.

Gospodarzami wieczoru byli założyciele fundacji Emma Kiworkowa, Dżulietta Kiworkowa i Marcin Cejrowski. Dla gości wystąpili: Basia Hetmańska, Marcin Mroziński, Julia Bogdańska, Bogdan Kierejsza, Wawrzyniec Prasek i Brian znany z programu Must Be The Music.

Z badań przeprowadzonych przez fundację wynika, że stan higieny jamy ustnej i świadomość prozdrowotna stanowi ogromny problem naszego społeczeństwa.Stan uzębienia Polaków jest z roku na rok coraz bardziej dramatyczny. Pomimo zdecydowanie lepszych warunków w gabinetach dentystycznych, postępu nauki,
bogacenia się społeczeństwa, zęby naszych rodaków się psują. Fundacja Wiewiórki Julii podjęła walkę o zdrowe uśmiechy wszystkich Polaków.

Widząc ogromny problem wiążący się ze stanem uzębienia Polaków, w 2013 roku fundacja postanowiła zadbać również o uśmiechy seniorów. W ramach dwóch edycji projektu „Podróże Julii wśród Seniorów”, Fundacja Wiewiórki Julii przeprowadziła bezpłatne szkolenia i wykłady z zakresu ochrony zdrowia oraz
właściwej higieny jamy ustnej dla osób przedziale wiekowym 60+. W projektach realizowanych przy współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2014 – 2020, wzięło udział ponad 600 osób.