Jaki powinien być dobry Internet?

Superszybki i niezawodny, niezależnie od pogody czy liczby urządzeń podłączonych do sieci – taki właśnie powinien być dobry Internet. Obecnie najlepszym rozwiązaniem na polskim rynku jest nowoczesny internet światłowodowy, stworzony z myślą o najbardziej wymagających miłośnikach surfowania po sieci.

Jaki powinien być dobry Internet? Foto. pixabay.com

 Światłowód to już nie tylko technologia przyszłości, ale przede wszystkim rzeczywistość, która jest w zasięgu Twoich rąk. Dzięki niemu dowiesz się, na czym polega prawdziwa przyjemność oglądania ulubionych filmów i seriali online, grania w sieciowe gry komputerowe bez przerw czy lagów, a także pobierania i przesyłania gigabajtów danych.

Jak działa internet światłowodowy?

 Internet światłowodowy to nowoczesne rozwiązanie, dostępne dzięki technologii FTTH (z ang. Fiber to the Home), która w praktyce oznacza bezpośrednie połączenie centrali z mieszkaniem użytkownika za pomocą włókna optycznego. Światłowód jest wykonany z kwarcu z domieszkami innych materiałów – z tych samych „składników”, a których robi się szkło. Szklane włókno otoczone jest izolacyjną warstwą tworzywa, dzięki czemu dane można przesyłać  za pomocą… światła.

 Dzięki swojej budowie światłowód doprowadzony wprost do domu nie wytraca prędkości przesyłania danych jak tradycyjne łącza miedziane, bez względu na to, jaka jest odległość od centrali. To sprawia, że z internetu można korzystać z prędkością nawet do 1 Gb/s! Taką ofertę możesz znaleźć np. na stronie https://www.orange.pl/view/internet-domowy.

Czy wiesz, że…

Internet w Polsce dostępny jest od grudnia 1991 roku?

Internet światłowodowy – najważniejsze korzyści

Internet światłowodowy to aktualnie najlepsze rozwiązanie na rynku, które daje Ci m.in. gwarancję najwyższej jakości połączenia bez barier spowalniających transfer (typowych dla innych, dotychczas stosowanych technologii).

Jeśli zdecydujesz się na dołączenie do grona użytkowników internetu światłowodowego, zyskasz także pewność, że odczuwalna prędkość Twojego połączenia będzie stała niezależnie od tego, ile urządzeń podłączysz do sieci lub ile osób będzie korzystać z niej w tym samym czasie.

To ważne!

 Bezkonkurencyjna prędkość internetu światłowodowego wynika przede wszystkim z faktu, że w tym przypadku między operatorem a użytkownikiem nie ma żadnych barier, które mogłyby spowalniać transfer.

 Zgodnie z zapewnieniami Orange, instalacja sieci światłowodowej to takie korzyści dla Ciebie i Twoich najbliższych, jak:

  • gwarancja najwyższej jakości usług;
  • gwarancja niezawodnej transmisji danych, która jest szybsza w porównaniu do łączy opartych o tradycyjne kable miedziane;
  • duża żywotność technologii, związana m.in. z wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie czynniki zewnętrzne, jak intensywne opady deszczu i śniegu czy wyładowania atmosferyczne;
  • bezpieczeństwo, które jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku firm – transmisja w technologii światłowodowej jest bowiem trudna do podsłuchania;
  • niemal nieograniczona przepustowośćaż do 1 Gb/s (z odpowiednim sprzętem), która jest niedostępna przy wykorzystaniu innych technologii.

 Ważną zaletą światłowodów jest również fakt, że z powodzeniem mogą zastąpić praktycznie każde okablowanie. Zajmują mało miejsca, a poza tym w jednym włóknie można z łatwością konfigurować i przesyłać wiele usług, takich jak telewizja czy telefon.

Światłowód – formalności

Tylko cztery proste kroki dzielą Cię od tego, aby móc cieszyć się pełnią korzyści, jakie daje internet światłowodowy.

Krok 1: Musisz podpisać deklarację – w ten sposób wyrazisz zgodę na podłączenie Twojego domu do sieci światłowodowej.

Krok 2: Gdy operator podejmie decyzję o rozpoczęciu inwestycji, odwiedzi Cię jego partner techniczny, który razem z Tobą ustali najbardziej komfortowy sposób podłączenia światłowodu do domu.

Krok 3: Kolejnym etapem jest wybór najlepszej oferty dopasowanej do Twoich potrzeb i podpisanie umowy. Dopiero po dokonaniu tych formalności, możesz ustalić termin instalacji internetu światłowodowego w Twoim mieszkaniu.

Krok 4: Ostatnim krokiem, który dzieli Cię od superszybkiego internetu światłowodowego jest jego instalacja w mieszkaniu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z oferty Orange, nie musisz martwić się kwestiami technicznymi, ponieważ wszystko zrobią za Ciebie doświadczeni monterzy. Co więcej, w Twoim domu nie będzie trzeba przeprowadzać remontu. Instalacja odbywa się w sposób nieinwazyjny – bez rozkuwania ścian i robienia bałaganu. Profesjonaliści zainstalują światłowód nie tylko szybko i sprawnie, ale też… za darmo! Dodatkowa korzyść to bezpłatny modem do internetu FunBox 3.0. I to nie wszystko – monterzy wykonają instalację według Twoich wytycznych, a następnie przeprowadzą konfigurację usługi oraz sieci domowej.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Internet

- Światłowód

- Artykuł sponsorowany