Katarzyna Walter ostro krytykuje współczesne aktorki!

Katarzyna Walter to aktorka znana przede wszystkim z ról serialowych. Gra w serialach w jej oczach stoi jednak pod wielkim znakiem zapytania. Co sądzi na temat współczesnych aktorek?

Katarzyna Walter: „W dzisiejszych czasach wystarczą szpilki i ładna figura, a nie talent!”

Wydaje się, że gra aktorska jest sztuką, a sam aktor – artystą. Trzeba przejść trudną drogę, aby nauczyć się wcielać w różne postaci i kreować je na swój sposób. Katarzyna Walter, aktorka serialowa i teatralna, znana głównie z ról w produkcjach telewizyjnych, takich jak „Na Wspólnej”, „Komisarz Alex” i „Będziesz moja”. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych, na ekranie obecna jest od prawie 40 lat i w czasie swojej pracy zauważyła niepokojące tendencje, jakie zapanowały w branży.

Katarzyna Walter to niepokorna, pewna siebie i mocno stąpająca po ziemi kobieta. Tym razem postanowiła skomentować współczesne aktorstwo. Jak jej zdaniem robi się dziś karierę w świecie serialu? – Z całym szacunkiem do moich młodych koleżanek, dziś w aktorstwie jest coraz łatwiej. – mówi zniesmaczona Walter. – Trzeba mieć figurkę, szpile (…), być sprawnym, szybko uczyć się tekstu i ładnie wyglądać w kamerze. Troszkę ubolewam nad poziomem aktorskiego tworzenia. Co jeszcze zdradziła nam Katarzyna Walter? Więcej w materiale wideo!