Polska marka twórcą innowacyjnej skóry z jabłek!

W dobie walki z plastikiem i zanieczyszczeniami polska marka stworzyła. Pierwszy produkt uszyty z ekologicznej skóry już niedługo ma trafić do sprzedaży.

Polska marka twórcą innowacyjnej skóry z jabłek!

Skóra Bio2Materials to roślinny materiał tekstylny, który w całości składa się z substancji pochodzenia organicznego.Twórcami takiego wykorzystania są Aleksandra Kantor, Katarzyna Szpicmacher i prof. Artur Bartkowiak. Ich produkt, czyli skóra, jest w pełni biodegradowalna i nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia. Głównym jej czynnikiem są wytłoki z jabłek. Te organiczne odpady w sezonie wytwarzane są w ilości nawet 500 ton na dobę.

Twórcy podkreślają, że ich produkt to przede wszystkim mniej zanieczyszczeń i ekologiczny sposób produkcji. Co za tym idzie to rozwiązanie dobre dla zdrowia i bezpieczne. Wartko wspomnieć, że za granicą już jakiś czas temu pojawiły się podobne pomysły. Jedna z włoskich marek wykorzystuje do produkcji materiałów wytłoczyny po winogronach. W Polsce jest to jednak nowość, a pierwszy portfel stworzony ze skóry jabłek ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.