Pomóż Michalinie wygrać z rakiem

Tak jak inne dzieci, Michalinka powinna chodzić teraz na zajęcia do przedszkola. Niestety, uniemożliwił jej to nowotwór. Wraz z rodzicami 6-latka prosi o pomoc.

pomóż michalinie
Pomóż Michalinie wygrać z rakiem.

Michalina jest wesołą i energiczną 6-latką. W sierpniu tego roku przygotowywała się do zerówki. Niestety, zamiast spotkać się ze swoją grupą i nauczycielkami, znalazła się w szpitalu na oddziale onkologii w CZD w Warszawie z rozpoznaniem nowotworu złośliwego prawej nerki w IV stopniu zaawansowania.

Nowotwór Michalinki

Od 29.08.2022 dziewczynka pozostaje pod opieką Kliniki Onkologii. Badania szczegółowe pokazały, że guz w nerce jest masywnych rozmiarów a jego orientacyjna wielkość to 20cm. Dalsze badania wykazały również przerzuty do węzłów chłonnych jamy brzusznej i lewego płuca. Ze względu na zaawansowany stopień choroby od razu rozpoczęto chemioterapię. W październiku, po 6 cyklach chemioterapii, Michalina przeszła operację wycięcia prawej nerki z guzem. Badanie histopatologiczne wykazało, że Guz Wilmsa po chemioterapii całkowicie zareagował na leczenie. W tej chwili kontynuujemy chemioterapię zgodnie z ustalonym planem leczenia.

Zobacz także: Połączył nas wspólny cel, czyli chęć pomocy innym – rozmowa z Doktorem Arturem Siwcem

Pomóż Michalinie wygrać z rakiem.

Michalina dzielnie walczy

Pomimo ogólnego spadku kondycji i dużej utraty wagi, Michalina dzielnie znosi leczenie. Chociaż wciąż nie może się pogodzić z faktem, że nie wróci już do przedszkola, to ma nadzieję, że jednak odwiedzi dzieci wiosną tego roku. Planuje rodzinne wakacje jak tylko wyzdrowieje i marzy o lekcjach stepowania po zakończonym leczeniu.
Proszę pomóż Michalinie, aby mogła spełniać swoje marzenia.

Pomóż Michalinie

Fundacja Daj mi skrzydła

Tytuł przelewu: Michalina Pasik i/lub numer 0025

Nr konta dla dobrowolnej darowizny: 72 2130 0004 2001 0616 8835 0025

„1,5%” KRS fundacji: 0000438879 Michalina Pasik (numer Michaliny 0025)