Postanowienia noworoczne – sprawdź 8 najpopularniejszych!

Początek każdego kolejnego roku to czas podsumowań. Jest to również idealna okazja do planowania najbliższej przyszłości.

Postanowienia noworoczne – sprawdź 8 najpopularniejszych! Foto freepik. com

Wiele osób, i to bez względu na swój wiek, decyduje się wtedy na formułowanie postanowień noworocznych. Mogą one dotyczyć różnych sfer naszej codziennej egzystencji. Najczęściej mają związek z życiem prywatnym oraz zawodowym. Zmiany mogą nastąpić na naprawdę różnorodnych płaszczyznach. Już teraz sprawdź, jakie są najpopularniejsze cele, które w 2022 roku pragną osiągnąć Polacy!

Dlaczego formułujemy postanowienia noworoczne?

Wymyślanie postanowień noworocznych to trend, który już na stałe wpisał się w naszą współczesność. Tworzymy cele na nowy rok, ponieważ nie wypada nie planować, skoro wszyscy wokół to robią. Jednak jakie motywacje zdają się nam wtedy przyświecać? Przede wszystkim jest to chęć ulepszenia samych siebie. Decydujemy się podejmować kroki, które mają sprawić, że nasze życie będzie lepsze, a podejmowane działania bardziej efektywne. Pragniemy się doskonalić, poszerzać swoje horyzonty, zdobywać nową wiedzę i kwalifikacje oraz doświadczać na nieznanych dotąd obszarach. Dla wielu osób jest to idealna okazja do spełnienia swoich najskrytszych marzeń i sposobność do zrobienia czego, na co wcześniej nigdy nie było czasu.

8 najpopularniejszych postanowień noworocznych – zainspiruj się!

Nowy rok już się rozpoczął, a Ty jeszcze nie sformułowałeś swoich własnych postanowień, które masz zamiar konsekwentnie realizować przez najbliższych dwanaście miesięcy? Najwyższy czas, aby to nadrobić. Jeśli brakuje Ci pomysłów, zapoznaj się z przykładowym wyliczeniem takich noworocznych celów, a być może któryś z nich okaże się dla Ciebie ciekawą inspiracją i zachętą do określonego działania. Te najczęściej powtarzające się to:

  1. Rzucenie palenia (lub podjęcie walki z jakimś innym nałogiem).
  2. Przejście na dietę odchudzającą i zrzucenie zbędnych kilogramów.
  3. Wyruszenie w wymarzoną podróż.
  4. Więcej ruchu – regularne uprawianie ulubionego sportu.
  5. Znalezienie więcej czasu dla samego siebie oraz dla najbliższych.
  6. Przeczytanie określonej liczby książek.
  7. Oszczędzanie pieniędzy.
  8. Systematyczna nauka języka obcego.

Nauka języka obcego – postanowienie noworoczne, na które warto postawić!

Jednym z najciekawszych postanowień noworocznych jest wspomniana jako ostatnia nauka języków obcych. To cel, na który można postawić bez względu na płeć, czy wiek. W końcu zawsze jest dobry moment na to, aby rozpocząć coś nowego – powinniśmy uczyć się przez całe życie.

Jakich języków warto obecnie się uczyć? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb! Dostępnych opcji jest naprawdę wiele. Można postawić na język angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, czeski, szwedzki, czy chiński. Do wyboru są zarówno łatwiejsze, jak i trudniejsze języki. Można rozpocząć naukę od poziomu podstawowego, a także zaawansowanego.

Nauka języka obcego może odbywać się w szkole językowej pod okiem profesjonalnych lektorów. Ponadto istnieje możliwość, aby w domu, na własną rękę poszerzać swoje kompetencje lingwistyczne. Stawiając na to pierwsze rozwiązanie, można zdecydować się na kurs ang online w Profi Lingua, jak i zajęcia odbywające się stacjonarnie. W zależności od wybranego trybu lekcje są prowadzone w grupach albo indywidualnie. Dzięki temu każdy, kto chce swobodnie komunikować się w konkretnym języku obcym, jest w stanie wybrać najlepszą dla siebie opcję.