Rozum znaczy więcej niż siła – tytuł honorowy dla Jerzego Owsiaka

Szef fundacji WOŚP został uhonorowany przez Uniwersytet Jagielońskim medalem Plus ratio quam vis. W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. Jan Paweł II i Lech Wałęsa.

 

Jerzy Owsiak Facebook
Jerzy Owsiak Facebook

– To nagroda dla wszystkich zaangażowanych w działania Orkiestry. Ważnym jest, abyśmy my wszyscy, którzy tworzymy Orkiestrę, a jest to duża część narodu polskiego, dostali ten impuls – mówił Jerzy Owsiak.

– Ludzie mądrzy wiedzą, co robimy, potrafią to docenić. Ludzie mądrzy wyraźnie podkreślili, że to ten styl bycia razem, pomagania sobie nawzajem, bycia tolerancyjnym – powiedział Jerzy Owsiak, odbierając nagrodę.

Zasługi, dzięki którym władze Uniwersytetu Jagiellońskiego nagrodziły Jerzy Owsiak: wkład na rzecz medycyny rozwojowej, wspieranie leczenia małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, wyposażenie przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy, ideę jednoczenia ludzi, w tym młodych, w celu niesienia pomocy słabszym i potrzebującym.