Spór między stacją TVN i Vogule Poland – co jest przyczyną konfliktu?

Od pewnego czasu trwa spór między stacją TVN a Vogule Poland. Co było powodem konfliktu? Sprawdź!

foto: youtube.com/vogulepoland

Stacji TVN nie musimy wam przedstawiać. Vogule Poland tworzy dwóch mężczyzn, którzy krytykują wydarzenia ze świata showbizesu. 

TVN zarzuca twórcom Vogule Poland bezprawne wykorzystanie ich materiałów oraz zarabianie na szkalowaniu osób ze świata show biznesu. Na oficjalnym profilu stacji na Instagramie czytamy oświadczenie:

Jest nam szalenie przykro, że mimo licznych prób ustalenia zasad współpracy pomiędzy TVN a Vogule Poland (korespondujemy już ponad 2 lata), portal ciągle łamie prawa autorskie. Serwis, pod pretekstem wolności słowa, pasożytuje na TVN, jest nastawiony na skandal i konfrontację. Wszystko po to, by budować zasięg i zarabiać. Vogule Poland ma charakter wyraźnie hejterski, bazuje na złośliwościach kierowanych pod adresem różnych osób, żeruje na wizerunku gwiazd, przez co przyczynia się do rozpowszechniania nienawiści i kreowania negatywnych społecznie wzorców. Przykładem tego może być chociażby upublicznienie prywatnych, intymnych zdjęć znanego aktora. Telewizja TVN nie chce być kojarzona z taką działalnością i nie ma w nas zgody na promowanie hejtu. Niestety, to nie jedyne uwagi, jakie mamy w stosunku do Vogule Poland. Notorycznie, bezprawnie wykorzystuje materiały TVN, łamie prawa autorskie i pokrewne (co także uznał Instagram, zamykając konto). Jako doświadczona, międzynarodowa organizacja medialna przywiązujemy dużą wagę do ochrony prawa i nie zgadzamy się na jego łamanie, a wszelkie naruszenia zgłaszamy do odpowiednich instytucji. Pozostajemy otwarci na negocjacje w kwestii legalnego wykorzystywania naszych materiałów. Zespół Współpracy z Widzami, TVN – czytamy na Instagramie TVNu.

Czy TVN słusznie krytykuje Vogule Poland?