Zagłuszona Hanna Gronkiewicz-Waltz!

Na warszawskim Placu Krasińskich miały miejsce uroczystości poprzedzające obchody wybuchu Powstania Warszawskiego. Głos zabierali przedstawiciele władz. Jednak nie każdego nam było dane posłuchać. Z niewiadomych przyczyn na niektóre osobistości mogliśmy tylko popatrzeć.

31. 07. 2014 Plac Krasiñskich, Warszawa. Uroczysta polowa msza œwiêta oraz Apel Poleg³ych z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. N/z Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz. GA

Usłyszeć natomiast można było m.in szefa MON Antoniego Macierewicza. Właśnie z naciskiem na słowo „usłyszeć”, ponieważ nie dotyczy to już przemówienia prezydent Warszawy. Jej słowa zostały po prostu zagłuszone! Wraz z początkiem jej przemówienia ekran został podzielony na dwie części. Na jednej pokazywana była Hanna Gronkiewicz-Waltz, aczkolwiek dźwięku niestety…zabrakło. Na drugiej części z kolei wyświetlany był reportaż o powstaniu już z dźwiękiem.
Skuteczny zabieg TVP Info? Przypadek? Pomyłka? N ten temat wypowiedzieli się na Twitterze Janusz Piechociński, Tomasz Lis, a także Kamil Durczok.
#tvpinfo przerwało transmisję przemówienia #HGW podczas rocznicy #PowstanieWarszawskie Ciekawe czego się bali…”-czytamy słowa Kamila Durczoka.

Głos zabrał także oburzony Janusz Piechociński, pisząc: „Oglądając transmisję TVPiS z uroczystosci rocznicy PW – już wiem zakończyła się Papieska Pielgrzymka wracamy do starego „.

Całość została podsumowana przez Tomasza Lisa: „To pierwszy efekt słuchania przez PIS-owców papieża Franciszka.”

Odnosi się wrażenie, że po raz kolejny miejsce miały..dziwne i nie do końca zrozumiałe sytuacje podczas ważnych wydarzeń publicznych.