Zbigniew Boniek pokazał klasę!

Euro 2016 za nami z ogromnym sukcesem polskiej reprezentacji! Orły Nawałki nie przegrały ani jednego meczu, a z mistrzostw odpadli dopiero po meczu z aktualnymi mistrzami Europy - Portugalią, po rzutach karnych.

Wielka Matura Polaków Warszawa 23-04-2012 n/z Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek. GA

Tym w ostatnim miesiącu żyła cała Polska! Kibice wywieszali flagi, gdzie tylko się dało. Każdy chciał okazać wsparcie naszym piłkarzom.

I to właśnie dotknęło lekkoatletów, którzy od kilku dni dają do zrozumienia, że boli ich niewielkie zainteresowanie kibiców ich dokonaniami…

Najpierw swoją gorycz wylał na Facebooku Marcin Lewandowski – mistrz Europy w biegu na 800 metrów:

No i zaczynamy zabawę. Jutro eliminacje na 800m Mistrzostw Europy w Amsterdamie. Ciekawe czy ktoś w PL ma z tego powodu flagę na aucie?? A może ktoś wziął wolne w pracy żeby zobaczyć najlepszych Polskich lekkoatletów w akcji?? W sumie po co…mamy w naszej reprezentacji tylko Mistrzów Świata i Rekordzistów Świata, nic wielkiego 🙂 – napisał na swoim fanpage’u Lewandowski.

Bez tytułu
@lewandowskiteam/Facebook

Kolejnym lekkoatletą, który zabrał głos w tej sprawie był Adam Kszczot – złoty medalista Mistrzostw Europy w Amsterdamie, który zarzucił kibicom, że dużo uwagi poświęcają futbolowi, a zbyt mało innym dyscyplinom sportu.

Całą sytuację z wielką klasą skomentował na Twetterze prezes PZPN – Zbigniew Boniek:

Info dla naszych świetnych lekkoatletów od piłki nożnej „samych zwycięstwo, zawsze z Wami,medali w Rio, kibicujemy Wam wszystkim”

@BoniekZibi/Tweeter
@BoniekZibi/Tweeter

Boniek kulturalnie nie odniósł się do zarzutów lekkoatletów, a pokazał im wsparcie i życzył sukcesów na zbliżającej się olimpiadzie w Brazylii – prawdziwy dżentelmen! My przyłączamy się do pana Zbigniewa i życzymy naszym olimpijczykom wielu złotych medali!