Anja Rubik nawołuje do akcji ,,Napisz do Franciszka”

Modelka w obronie edukacji seksualnej postanowiła powołać się na autorytet papieża Franciszka. O czym mowa?

Ania Rubik nawołuje do akcji ,,Napisz do Franciszka”. Foto. Instagram anja_rubik

Anja Rubik w obronie edukacji seksualnej w polskich szkołach zachęca do uczestnictwa w akcji ,,Napisz do Franciszka”. Na Instagramie zamieściła obszerny wpis, w którym nakłania fanów, by pisali listy do papieża:

,,Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka, z prośbą by uświadomił i wyedukował polskich polityków nt. Edukacji Seksualnej i jak bardzo jest nam potrzebna. Sam Franciszek powiedział: „seks jest darem, musimy o tym uczyć w szkołach (…) potrzebujemy obiektywnej edukacji seksualnej, to jest takiej, która nie zawiera kolonizacji ideologicznej” (…) W Polsce nie ma edukacji seksualnej, jedyne co ma młodzież, przynajmniej w teorii, to dostęp do poradni, edukatorów i podręczników takich jak „sexedPL”. Niestety polscy politycy chcą zabronić nawet tego”

Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że papież, który niedawno stwierdził, że rzetelna edukacja seksualna jest potrzebna, wpłynie na polskich polityków.

Przypominamy, że głos w sprawie edukacji seksualnej papież Franciszek zabrał już wcześniej. Podczas powrotu ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie w styczniu tego roku powiedział:

,,Wierzę, że w szkołach muszą być prowadzone zajęcia z edukacji seksualnej. Seks jest darem od Boga, nie potworem, miłość jest darem od Boga. Inną kwestią jest to, że niektórzy używają go, by zarabiać pieniądze i wykorzystywać innych. Musimy zapewnić rzeczową, nienacechowaną ideologicznie edukację seksualną. (…) Trzeba nauczać o seksie jako o darze od Boga. Wychowywać to nauczać tak, by wyciągać z ludzi to, co w nich najlepsze i po drodze im pomagać”

Mamy nadzieję, że propagowana przez Anję Rubik akcja przyniesie spodziewany rezultat.

Wpis znaleziono dzięki:

- Anja Rubik

- Edukacja seksualna

- ,,Napisz do Franciszka''