Franciszek Pieczka oswaja starość na warszawskim muralu

Mural ma być interpretowany przez pryzmat codzienności naszych babć i dziadków, a przede wszystkim starości, która prędzej czy później dotknie nas wszystkich.

screenshotnowawarszawa

Franciszek Pieczka, aktor Teatru Powszechnego w Warszawie wziął udział w kampanii „Oswajamy starość”. Jego wizerunek możemy podziwiać na najnowszym warszawskim muralu.
„Czy całe moje życie nie jest godne Twojej uwagi?” – pyta artysta ze ściany kamienicy przy ul. Pięknej 3a (naprzeciwko ambasady USA). Mural jest częścią kampanii „Oswajamy na starość”, która prowadzona jest przez fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”. Franciszek Pieczka znany z filmu „Czterej pancerni i pies”, a obecnie też z serialu „Ranczo” skończył niedawno 88 lat.

Kampania „Oswajamy starość” ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy  osób starszych, które często są pozostawione same sobie – bez rodziny, bliskich i środków do życia.

Mural ma być interpretowany przez pryzmat codzienności naszych babć i dziadków, a przede wszystkim starości, która prędzej czy później dotknie nas wszystkich. Autorem dzieła jest Dariusz Paczkowski – malarz, performer, znany z obrazów w Galerii Tybetańskiej na Woli i nieistniejącego już muralu Marka Edelmana na Muranowie.