Katmandu. Zdjęcia przed końcem świata

25 kwietnia 2015 roku Nepal nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopni w skali Richtera. Kataklizm pochłonął blisko 10 000 ludzi a wiele setek tysięcy straciło swoje domy i dorobek życia.

katmandu2 Magda Wallner
Katmandu. Magda Wallner

W rocznicę tragicznych wydarzeń w Nepalu w Galerii Wnętrz Domar odbędzie się niezwykły wernisaż fotografii obu autorek – prezentujący Nepal w swej wielowątkowej krasie, jeszcze nieświadomy zagrożenia, które go czeka.
Magda Wallner i Elżbieta Targońska, dwie wrocławskie podróżniczki i pasjonatki fotografii
zarejestrowały na zdjęciach świat tuż przed kataklizmem, niszczącym  perły tybetańskiej sztuki i kultury. Na 32 fotografiach zobaczymy portrety, niezwykłą architekturę, świat w którym starożytna mistyka spotyka się z nowoczesnością.

katmandu w Magda Wallner-1
Katmandu. Magda Wallner

Podczas wernisażu poznamy nie tylko opowieści autorek o podróży po Nepalu, ale także historię realnej pomocy  Nepalczykom i walki ze skutkami żywiołu, o których  opowie dziennikarz telewizyjny i wykładowca Sławek Matczak, który kilka razy był w Himalajach.

Wernisaż  połączony będzie z aukcją charytatywną pocztówek „cegiełek”, z których dochód
przeznaczony jest na budowę  Domku Doktora w Dumre k. Katmandu czyli przychodni, w której lekarze wolontariusze z Polski będą pomagali mieszkańcom. Wioska  Dumre w dystrykcie Nuwakot, w regionie Sunkhani – ok. 29 km od Kathmandu została zniszczona w 100% – kilkanaście domów tworzących osadę oraz szkołę trzeba postawić od nowa.

katmandu 3 E.Turańska
Katmandu. E.Turańska

Galeria Wnętrz Domar wraz z Fundacją Mała Polska w Nepalu pragną pomóc mieszkańcom Dumre powrócić do normalnego życia. Dlatego zapraszają na spotkanie z niezwykła fotografią, której towarzyszyć będzie koncert mis tybetańskich.

katmandu Magda Wallner
Katmandu. Magda Wallner

Wernisaż; Katmandu. Zdjęcia przed końcem świata.
Galeria Wnętrz Domar, 25 kwietnia 2016, godzina 18.00, poziom 2, Galeria Inspiracji Architekta.
Wystawa potrwa do 31 maja br.