Nauka angielskiego w małych miejscowościach

Cute little boy and girl using desktop PC at desk in school computer lab
Nauka angielskiego w małych miejscowościach

Nieustannie postępujące procesy globalizacji sprawiły, iż narodowy język Brytyjczyków stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych języków codziennej komunikacji. Liczba lekcyjnych godzin okazuje się często zbyt niska, nie każdy ma możliwość uczęszczania dodatkowo do szkoły językowej, zwłaszcza w małych miejscowościach, w których często nie ma tego typu ośrodków edukacyjnych.

Z pomocą przychodzą zajęcia internetowe, popularnie zwany jako angielski online, dzięki którym każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, ma sposobność nauki języka obcego bez wychodzenia z domu dzięki współpracy z profesjonalnym lektorem.

Dlaczego warto dodatkowo uczyć się angielskiego?

Banalne wydaje się stwierdzenie, iż znajomość języka angielskiego jest niezbędna w codziennym życiu. Sięgając po pastę do zębów lub kawę z importu, oglądając film w kinie, zamawiając produkt z zagranicznego sklepu, a także kupując nowy sprzęt RTV – wszędzie mamy do czynienia z językiem obcym. Wiele angielskich słówek i zwrotów na stałe weszło do naszego ojczystego języka, wystarczy wspomnieć chociażby weekend, smartfon, Blu-ray, happy end, fast food i biznesman – przenikają one praktycznie do każdej dziedziny życia. Nauka języka angielskiego powinna łączyć praktyczną wiedzę wraz z prostym wyjaśnieniem reguł gramatycznych oraz nauką poprawnej wymowy. Bardzo przydatna okazują się wskazówki od native speakera lub doświadczonego lektora angielskiego, który pomoże wyjaśnić wszelkie niezrozumiałe kwestie oraz doskonalić posiadane umiejętności. Prawidłowa znajomość języka opiera się na biegłym posługiwaniu się nim w mowie i w piśmie. Niestety, na każdym etapie nauki mogą pojawić się trudności związane z brakiem motywacji i wiary we własne możliwości oraz, znacznie częściej spotykana, niemożność kontynuowania nauczania z powodu rozwiązania się grupy, złego dopasowania godzin nauczania lub wysokich cen indywidualnych kursów. O ile mieszkańcy wielkich miast nie mają trudności związanych z wyborem innego sposobu nauczania, tak mieszkańcy małych miejscowości oraz wsi mogą mieć problem nie tylko ze znalezieniem szkoły językowej, ale nawet i dobrego nauczyciela, który sprosta ich oczekiwaniom.

Specyfika małych miejscowości

Małe miejscowości i wsie nie posiadają samodzielnych szkół językowych z jednego prostego powodu – decyduje o tym czynnik ekonomiczny. Nie opłaca się otwierać nowego ośrodka dla zaledwie kilku osób. Ciężko jest znaleźć prywatnego nauczyciela, ponieważ zdecydowana większość osób, które wyjechały na studia filologiczne do większych miast, z reguły tam znajdują pracę i nie wracają do swoich rodzinnych miejscowości. Dojazdy do innych miejsc wymaga nie tylko dodatkowego nakładu finansowego (koszty eksploatacji samochodu lub wykupienia biletu miesięcznego), ale przede wszystkim poświęcenia czasu na samą podróż. Z pomocą przychodzą interaktywne kursy angielskiego (angielski przez internet) prowadzone przez lektora online, dzięki którym każdy, kto posiada łącze internetowe, może aktywnie uczestniczyć w lekcjach języka obcego i podnosić swoje umiejętności językowe.

Angielski online – charakterystyka kursu

Decydując się na konkretnego partnera, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych detali. Przede wszystkim należy wystrzegać się darmowych kursów. Dlaczego? Osoby je prowadzące mogą w dowolnym czasie zrezygnować ze świadczonych usług, nie posiadają uprawnień do wystawienia oficjalnych zaświadczeń i certyfikatów, a nauka jest uzależniona od godzin, w których to osoba udziela porad i wskazówek. Istnieje także ryzyko, iż poziom oferowanych usług będzie niedopasowany do umiejętności zainteresowanego. W związku z tym lepiej zdecydować się na szkołę o dobrej, niezachwianej renomie, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej i z sukcesem rozszerza swoją ofertę edukacyjną o dodatkowe moduły, stosując innowacyjne metody nauczania. Angielski online, prowadzony przez lektorów Empik School, umożliwia wszystkim zainteresowanym aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach prowadzonych przez fachowego lektora online. Każde zajęcia są nagrywane, dzięki czemu można do nich powrócić o dowolnej porze dnia i nocy. Komfortowe godziny nauczania (od 8:00 do 23:00), lekcje w małych grupach (maksymalnie 6 osób), dostosowanie poziomu do umiejętności i potrzeb klientów (12 różnych poziomów nauczania) oraz prosta, intuicyjna w obsłudze platforma edukacyjna do kolejne zalety nauki angielskiego przez internet. Lektor online dokładnie wyjaśnia, jak będą wyglądać zajęcia, pomoże poprawić błędy w wymowie, a także na bieżąco wyjaśni skomplikowane zagadnienia. To doskonała alternatywa dla osób, które szukają dobrej szkoły językowej i chcą podnieść swoje kwalifikacje językowe. Więcej informacji na temat nauki angielskiego przez internet znajdziesz na stronie: http://www.empikschoolonline.com/.

Artykuł sponsorowany