Zabłyśnij Zdrowiem w Dzień Walki Z Rakiem

Już 4 lutego br. odbędzie się 4. edycja obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem. Z tej okazji stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny zaprasza do udziału w energetycznym wydarzeniu pod hasłem „Zabłyśnij Zdrowiem” w warszawskich Złotych Tarasach.

zablysnij zdrowiem

Akcja przypomni warszawiakom jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia. Na wszystkich, którzy chcieliby spełnić noworoczne zobowiązania wobec zdrowia czekają bezpłatne badania profilaktyczne. Partnerem strategicznym Dnia Walki z Rakiem jest Nationale-Nederlanden.

Zabłyśnij Zdrowiem

Dzień Walki z Rakiem to otwarte wydarzenie, które każdego roku odbywa się w samym sercu Warszawy, by przypomnieć o tym co w życiu najważniejsze  – o  naszym zdrowiu.
„Dzięki trzem edycjom akcji przekazaliśmy tysiącom Polaków kluczowe informacje na temat
nowotworów. Wykonaliśmy setki morfologii krwi, testów na obecność wirusa HCV, mammografii, badań lekarskich, a także konsultacji medycznych. Wraz z warszawiakami stworzyliśmy trzy roztańczone flashmoby, by pokazać jak duży mamy apetyt na życie! Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w zbliżającym się wydarzeniu. Przyjdź i zobacz jak przyjemnie jest dbać o zdrowie!” – zaprasza Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem odbędą się 4 lutego w godzinach 14:00-20:00, w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy (I piętro, przestrzeń przy fontannie) przy ul. Złotej 59. Hasłem przewodnim otwartego dla wszystkich zainteresowanych wydarzenia będzie „Zabłyśnij Zdrowiem w Dzień Walki z Rakiem”.

O nowotworach w Polsce

Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na nowotwory
w Europie. Za główną przyczynę tego stanu uważa się zbyt późne wykrywanie nowotworów. Według statystyk co czwarty polski obywatel choruje na raka, a co piąty umiera z jego powodu. Przy czym nowotwory stanowią drugą najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. 70-80 proc. Polaków zgłasza się do lekarza w zaawansowanym stadium choroby. Ponadto wedle danych epidemiologicznych w ciągu najbliższych 10-15 lat liczba zachorowań na nowotwory w Polsce wzrośnie dwukrotnie. Dlatego tak ważne są działania ukierunkowane na wczesne wykrywanie choroby. O profilaktyce nowotworowej mówi się coraz więcej. W rozmaite inicjatywy edukacyjne włączają się nie tylko organizacje pozarządowe, ale także tysiące osób prywatnych oraz  firm, które w ten sposób zaznaczają swoją społeczną odpowiedzialność  w trosce o zdrowie Polaków.

W naszej działalności na co dzień przyświeca nam cel, którym jest troska o ludzkie życie i zdrowie. Dlatego po raz kolejny wspieramy organizację obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem. Zdecydowaliśmy się również stworzyć poradnik „Miej serce do zdrowia”, w którym obalamy mity m.in. na temat nowotworów – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

W programie wydarzenia:

  •  Bezpłatne badania profilaktyczne USG piersi, tarczycy. Dostępne będą także konsultacje
    medyczne z lekarzem onkologiem, a także badania dermoskopem pod kątem zmian skórnych (badania dermatologiczne od godz. 15:30). W ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie można wykonać morfologię krwi oraz test na obecność wirusa HCV.
  •  Nauka samobadania piersi, warsztaty bieliźniarskie oraz konkurs na zdobienie staników.
  •  Spotkania z organizacjami oraz gwiazdami – Irena Santor, Krystyna Kofta, Dorota Stalińska, które o zdrowie dbają szczególnie.
  •  Wśród atrakcji zaplanowano także prezentację sukien Ewy Minge z kolekcji Black Butterflies, która stała się inspiracją do stworzenia Fundacji o tej samej nazwie. Inicjatywa wspiera osoby zmagające się z chorobami onkologicznymi i przewlekłymi.

Finałowy taniec z Kamilem Kuroczko

Finałowy taniec to już tradycja Dnia Walki z Rakiem. Podczas imprezy instruktor Egurrola Dance Studio oraz uczestnik nadchodzącej edycji Tańca z Gwiazdami– Kamil Kuroczko  zaprosi do nauki kroków i wspólnego tańca. W tym roku choreografia ułożona została do piosenki Pharrella Williamsa p.t. „Happy”

    •  nauka kroków od 17:30
    •  wspólny finałowy taniec 18:00„Taniec i aktywność fizyczna to jedna z form profilaktyki i dbania o zdrowie. Nawet kilka tanecznych kroków w rytm ulubionej piosenki to gwarantowana poprawa nastroju. Podczas finałowego tańca wyzwolimy pozytywną energię i pokażemy jak duży apetyt mamy na życie.  Dołącz do nas!” – zaprasza Agustin Egurrola, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio, będącej Partnerem artystycznym wydarzenia.Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia i przygotowanych atrakcji dostępne są na portalu  Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/events/993418897370680/