DOM I OGRÓD

Jak remontować, jak dbać o posesję. Postawiłeś już dom, spłodziłeś syna teraz czas na posadzenie drzewa. Oby nie było to nieprzemyślane miejsce, bo pamiętaj, nim się obejrzysz to drzewo przerośnie twój dom. Dobrze przygotuj się do zaaranżowania ogrodu. Pomyśl nad tym, jaki jest wymarzony twój ogród. Znajdziesz wiele ciekawych rad w dziale Ogród i Dom.

Jak uniknąć kamienia w kuchni i łazience?

Nieestetyczne zacieki i osad z kamienia oszpecą nawet najpiękniejszą łazienkę i kuchnię. Na ogół radzimy sobie z nimi, gdy już powstaną.

Porządek w ogrodzie – jak o niego zadbać?

Praca w ogrodzie to hobby wielu amatorów ogrodnictwa. Każdy, kto posiada ogród musi zatroszczyć się o jego pielęgnację i wygląd. Jak najlepiej to zrobić?

Jak stworzyć ogród beztroskiego dzieciństwa?

W ogrodzie, w którym będą przebywały dzieci należy bezwzględnie unikać sadzenia roślin znanych z silnych właściwości trujących, jak bielunie („anielskie trąby”), wawrzynek wilczełyko, rycynus (rącznik pospolity) czy tojad mocny.

Ogród stworzony dla dziecka. Jak go urządzić?

W ogrodzie przystosowanym do potrzeb malucha nie może zabraknąć miejsca pozwalającego na swobodną zabawę. Co więcej, cała ta strefa powinna zapewniać jak największy stopień bezpieczeństwa. Jak urządzić ogród odpowiednio do potrzeb i wieku dziecka?

Jak zachować czystość w domu, w którym jest pies? Mamy kilka porad!

Obecność psa często sprawia duży problem z utrzymaniem czystości w domu. Mamy kilka porad, które pomogą ci ochronić twoje wnętrza przed plamami i sierścią.

Najciekawsze projekty domów w wersji ekskluzywnej – gdzie warto ich szukać?

Domy o powierzchni użytkowej powyżej 150 metrów są bardzo często budowane w wersji ekskluzywnej. Jest to związane przede wszystkim z tym, że przybywa osób chcących zamieszkać w takiej nieruchomości i mających na ten cel odpowiednie fundusze.

Jak zadbać o ogród przed nadejściem wiosny?

Ogród po zimie wymaga wyjątkowo dużo pracy. Wiosenne miesiące to czas wysiewu i sadzenia roślin. Sprawdź, jak przygotować ogród na ten okres.

Światło i cień – zadbaj o jasny dom

Światło pełni niezwykle ważną funkcję w naszym codziennym życiu. Zarówno jego brak, jak i nadmiar może znacząco obniżyć walory estetyczne mieszkania lub domu, a także pogorszyć samopoczucie domowników.

Firmowy salon pod niebem

Meble outdoroowe mogą być nie tylko eleganckim i wygodnym elementem wyposażenia letnich ogródków gastronomicznych, ale pomogą wykreować zewnętrzną przestrzeń firmy. Umiejętnie zaaranżowane stworzą dodatkową przestrzeń biura, w której podczas letnich dni można przyjmować partnerów biznesowych czy nabierać sił pomiędzy kolejnymi wyzwaniami.

Aerator i wertykulator jako podstawa dbania o trawnik

Piękny trawnik to marzenia każdego działkowca oraz posiadacza przydomowego ogrodu. W trakcie sezonu robimy wszystko, by murawa prezentowała się jak najlepiej – dokonujemy dziesiątek zabiegów, dzięki którym trawa rośnie gęsto i jest dobrze zakorzeniona.

Taras i balkon – stylowe przedłużenie Twojego mieszkania

Odpowiednio zaaranżowany taras lub balkon mogą stanowić świetne przedłużenie mieszkania. W okresie letnim to zakątek, w którym po ciężkim dniu możemy zatopić się w ulubionej lekturze, złapać oddech i odpocząć w towarzystwie zieleni czy aromatycznych ziół.

Poznaj kolor roku „Greenery” w ogrodzie!

Podczas gdy kolor Pantone na 2017 rok został ujawniony i już pojawia się jako większy lub mniejszy akcent we wnętrzach, modzie, designie czy architekturze, warto mu się przyjrzeć również w aranżacjach ogrodowych. Zielnie doskonale prezentują się na ozdobnych donicach, lampionach czy małej architekturze.

Harmonia pochodząca z natury

Delikatne nierówności oraz odpowiednio dobrana kolorystyka przenoszą formę kamienia naturalnego na powierzchnię płytek ceramicznych. Kompletna kolekcja umożliwia stworzenie niepowtarzalnej aranżacji tarasu, elewacji, czy wnętrza w śródziemnomorskim klimacie. Kolekcja Scandiano czerpie inspiracje wprost ze świata natury.

Mam ciśnienie na czystość wokół domu!

Jest już czerwiec, drzewa wokół pokryły się świeżą zielenią, a z pąków wychylają się kwiaty. Wydaje się jakby cały świat nabrał nowych barw.

Spacer po zaczarowanym ogrodzie, czyli kilka słów o oświetleniu strefy wokół domu

Przydomowy ogród stał się dziś pełnoprawną strefą wypoczynkową, niemniej ważną niż salon - zwłaszcza, gdy wiosna nieśmiało zaczyna zaglądać do naszych okien. Prawdziwe triumfy popularności i zainteresowania święci jednak w sercu lata, kiedy to niemal cała rodzinna aktywność przenosi się na świeże powietrze. Dobrze zaaranżowany ogród doskonale zastąpi jadalnię, kącik czytelniczy, domową strefę relaksu oraz dziecięcy plac zabaw. Warunek jest tylko jeden – już na etapie projektu trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego oświetlenie – tak, by był nie tylko estetyczny, ale i bezpieczny. Od czego zacząć?

Kremy nawilżające z SPF – wygodne, ale czy skuteczne?

Dla wyznawczyń pielęgnacji twarzy, produkty 2w1 takie jak krem nawilżający z dodatkiem filtrów SPF, to często objawienie.