26. Finał WOŚP już dziś. Wesprzyjmy drobnym datkiem, dobrym słowem i sercem!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

WOSP_Lukasz_Widziszowski_LCS_2616
Foto Łukasz Widziszowski

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 825 mln złotych. Możliwość wsparcia WOŚP znajdziesz tu: www.wspieraj.wosp.org.pl.

26. Finał WOŚP tym razem wesprze najmłodszych. Standardy opieki okołoporodowej zostały poddane pod wątpliwość, gdy w czerwcu 2016 roku Sejm uchwalił nowelizację ustawy o działalności leczniczej. Zmiany mogą rażąco wpłynąć na bezpieczeństwo i zdrowie ciężarnych pacjentek i noworodków. Z ustawy wynika, że nie będą miały one możliwości ubiegania się o przestrzeganie podstawowych praw, takich jak dochowanie tajemnicy lekarskiej, wybór pozycji porodu, czy kontaktu z dzieckiem zaraz po porodzie, a nawet możliwość skorzystania z wanny lub prysznica. Dodatkowo finansowanie oddziałów neonatologicznych ma zostać ograniczone.

Tegoroczny finał WOŚP jest więc szczególny, a jego cel wyjątkowo istotny. Co roku Wielka
Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje ogromne kwoty na rozwój wielu segmentów opieki medycznej. Liczymy na to, że w tym roku uda się zebrać jeszcze większą sumę i pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących.

O godzinie 20:00 tradycyjnie odbędzie się „Światełko do nieba” – happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

AD