Akcja „Czyste pomaganie” – 10 000 posiłków dla potrzebujących dzieci

W dotychczasowych akcjach P&G ufundowało już ponad 40 000 posiłków, a do końca grudnia przekaże kolejne 10 000.

czyste pomaganie
Akcja „Czyste pomaganie” – 10 000 posiłków dla potrzebujących dzieci.

Ciepły posiłek każdego dnia jest bardzo ważny niemal we wszystkich aspektach rozwoju dziecka – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Tymczasem problem niedożywienia najmłodszych wciąż pozostaje aktualny. Dlatego Procter & Gamble już po raz czwarty łączy siły ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce, aby zapewnić ciepły posiłek dzieciom w potrzebie. W akcję „Czyste pomaganie” mogą zaangażować się także konsumenci. Kupując wybrane produkty marek P&G w sieci sklepów Carrefour, pomogą sfinansować obiady dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Zobacz także: Połączył nas wspólny cel, czyli chęć pomocy innym – rozmowa z Doktorem Arturem Siwcem

Wspólne posiłki mają moc

Regularne pełnowartościowe posiłki przy wspólnym stole zawsze miały ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Sycące śniadanie czy obiad dostarczają dziecku siły i energii niezbędnej do codziennego funkcjonowania. Nie wszystkie dzieci mają jednak szanse na ciepły, pełnowartościowy posiłek na co dzień. W Polsce z problemem tym wciąż boryka się wiele rodzin i ośrodków wychowawczych. Dlatego też próby zapewnienia dzieciom ciepłego i zbilansowanego posiłku podejmują codziennie pracownicy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W tych wysiłkach organizację wspiera jej wieloletni partner, Procter & Gamble, do którego należą znane marki codziennego użytku jak np. Ariel, Gillette, Pampers, Vizir i wiele innych.

Czyste pomaganie

W 2018 P&G i Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce zainicjowało wspólny program „Czyste Pomaganie”. Dzięki niemu podopieczni tej organizacji otrzymają jeszcze w tym roku 10 000 ciepłych i zbilansowanych posiłków.

Akcja „Czyste pomaganie”, którą realizujemy wspólnie z Procter & Gamble, jest jednym z programów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, które niesie pomoc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Dostarczając dzieciom ciepłe posiłki, jesteśmy bliżej rozwiązania problemu, jakim jest niedożywienie dzieci. Cieszymy się, że możemy zrealizować kolejną edycję tego programu także dlatego, że wzmacnia nasz profilaktyczny Program Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie”. Wychowawcy mają możliwość przekazywania dzieciom przy wspólnym stole dobrych wzorców oraz budowania więzi – mówi Aleksandra Granada, Dyrektor Krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Jak wesprzeć akcję?

Akcja „Czyste pomaganie” organizowana jest po raz czwarty. Wysiłki firmy wspiera sieć sklepów Carrefour. Aby wziąć w niej udział i pomóc dzieciom w potrzebie, wystarczy od 20 do 31 grudnia br. kupić przynajmniej jeden produkt marki Fairy, Ariel, Lenor, Vizir, Swiffer lub Ambi Pur w sklepie partnera handlowego akcji. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia w całej Polsce.

Tak jak w przypadku poprzednich edycji akcji, mamy nadzieję, że włączy się w nią jak najwięcej konsumentów. Dzięki temu razem będziemy mogli zapełnić kolejne 10 000 talerzyków dla dzieci żyjących w trudnych warunkach – podsumowuje Justyna Rymkiewicz, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej, Procter & Gamble w Centralnej Europie..