CHOROBY

Choroby od zawsze dziesiątkowały ludzkość. Postęp medycyny sprawił jednak, że na większość z nich mamy lekarstwa i szczepionki. Nie zmienia to jednak faktu, iż bywają one nieprzyjemne w przebiegu i czasem trudne do zdiagnozowania. Sprawdź jakie masz objawy i czy jesteś w którejś z grup ryzyka? Jak się wystrzegać chorób i jaki wprowadzić tryb życia, aby jak najrzadziej ulegać zachorowaniom?

Suchość pochwy – przyczyna bakteryjnego zapalenia pochwy

Jak wynika z badania opinii ponad połowa (60%) Polek doświadczyła kiedykolwiek infekcji intymnej, jednak blisko 30% zgłasza się do lekarza, dopiero wtedy, kiedy ta dolegliwość nawraca.

Najrzadsze choroby – poznaj tajemnice medycyny!

Choroby rzadkie mimo swojej mylnej nazwy dotykają w Polsce około 3 milionów ludzi. Pacjenci często długo borykają się z nieodpowiednim rozpoznaniem choroby. Okazuje się dopiero po diagnozie natrafiają na gorsze problemy.

Nowoczesna ortopedia z komórkami macierzystymi

Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej mogą różnicować się w chrząstki i kości, dzięki czemu są wykorzystywane w nowoczesnej ortopedii. Podane do chorego stawu, regenerują i odżywiają go, poprawiają jego ruchomość, a także zmniejszają stan zapalny i ból. Podnoszą tym samym komfort życia pacjentów.

Kiedy rak powraca – jak rozmawiać z chorymi?

„Będzie dobrze”, „dasz radę” – czy takie wsparcie rzeczywiście trafia do osób, które zmagają się z nawrotem raka? Potrzebujemy komunikacji wprost oraz zwykłej obecności - mówią Amazonki i psychoonkolodzy.

Zmiany poziomu estrogenu po porodzie – infekcje intymne czyhają

Po porodzie, dziecko staje się dla matki centrum wszechświata. W ferworze pieluch, karmienia i nieprzespanych nocy, kobiety zapominają o sobie i skupiają się tylko na swoim maleństwie.

Co wolno jeść w trakcie leczenia raka? Pacjenci nie zawsze są o tym informowani

Żywienie w czasie i po leczeniu onkologicznym jest bardzo istotne. Nieodpowiednia dieta może spowodować przedłużenie leczenia.

Zęby mądrości – objawy, których nie wolno lekceważyć!

Zęby mądrości, choć brzmią dumnie, mogą sporo namieszać w zgryzie – powodować znaczne dolegliwości bólowe oraz zakłócać codzienne funkcjonowanie. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty u dentysty?

Pielęgnacja blizn bez tajemnic

W procesie starzenia włókna kolagenowe w skórze ulegają rozproszeniu, skróceniu i stają się mniej elastyczne. Dr Ewa Rybicka z Kliniki Estetica Nova odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące blizn i podpowiada jak je leczyć.

Jak zapobiegać biegunce podróżnych?

Biegunka podróżnych jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się turyści. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są czynniki ryzyka, w jakich regionach jesteśmy najbardziej narażeni i jak możemy się bronić przed dolegliwościami.

Czy przesadzanie z cukrem powoduje cukrzycę?

Według Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje na świecie 415 mln ludzi. W Polsce z cukrzycą zmaga się blisko 3,5 mln osób, a tendencja wzrostowa wskazuje na to, że będzie coraz gorzej.

Blondynki częściej chorują na czerniaka

Czerniak jest jednym z kilkudziesięciu nowotworów złośliwych skóry, ale jednym z najbardziej agresywnych. Dane z Krajowego rejestru nowotworów wskazują, iż czerniak coraz częściej występuje u młodych ludzi w wieku 20-44 lata, a w szczególności wśród kobiet.

Odkleszczowe zapalenie mózgu – jak zareagować?

Osoby aktywnie spędzające czas na świeżym powietrzu, planujące wakacyjny wyjazd na Mazury lub miłośnicy pieszych wycieczek po lesie powinni pamiętać o odpowiednim przygotowaniu siebie i dziecka przed naturalnymi zagrożeniami.

Sposoby na pleśniawki u dorosłych

Zauważyłaś biały nalot na języku lub gardle? To może być infekcja jamy ustnej, zwana też pleśniawkami. Pleśniawki to głównie problem u noworodków – jak więc postępować, gdy schorzenie pojawia się u dorosłych?

Kleszcze – bardziej niebezpieczne niż myślisz

Kleszcze żyją nie tylko w lasach, ich najczęstszym środowiskiem są wysokie trawy i krzewy. Ukąszeń nie należy bagatelizować, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Infekcje intymne – jak pokonać wstyd?

Nieumiejętność rozmawiania o swoich dolegliwościach powoduje pewne zakłopotanie, zwłaszcza jeśli dotyczą one tego co intymne. Często z lekarzem rozmawiamy skrótowo, jakbyśmy nie chciały lub nie mogły zajmować jego czasu

Jak zachować letnią świeżość dzięki kosmetykom?

Przyjemne ciepłe dni niestety nie trwają długo - wraz z nadejściem lata musimy przygotować się na upały! Jjak utrzymać komfortową świeżość, jeśli nie możesz sobie pozwolić na błogi odpoczynek na plaży?

Karnawałowe przekąski z owocami w wersji fit: Owocowe sushi

Wraz z początkiem nowego roku rozpoczyna się karnawał, czyli czas, w którym chętnie organizujemy domowe przyjęcia. Dobre menu to podstawa udanej imprezy. Na jakie dania powinniśmy postawić?