PROFILAKTYKA

Działanie, które pozwoli nam zachować zdrowie i samopoczucie. Codzienne czynności i nawyki, dzięki którym zapobiegniemy chorobom i wszelkim atakom na nasz organizm. Profilaktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ponieważ z każdej strony czyha na nas jakieś zagrożenie. Dlatego tutaj dowiesz się co zrobić, żeby nie dopuścić do przeziębienia, jakie witaminy i minerały korzystnie wpłyną na zdrowie wszystkich układów i jak wzmocnić kości itp. Pamiętaj, że złotą zasadą jest "lepiej zapobiegać niż leczyć"! Korzystaj więc z porad profilaktycznych w każdym aspekcie swojego zdrowia i życia.

Roślina przełomowa w walce z cholesterolem – poznaj szczegóły!

Cholesterol jest ściśle powiązany z funkcjonowaniem lipidów. Ich zaburzenie może przyczynić się do nieprawidłowości, a co za tym idzie do chorób - np. miażdżycy.

Rotawirusy – czy są zagrożeniem dla twojego dziecka?

Rotawirusy kojarzą głównie rodzice, którzy znają je ze zmagań z biegunką u swoich dzieci. Dla najmłodszych leczenie często oznacza pobyt w szpitalu. Co wiemy o rotawirusach i jak się przed nimi ustrzec?

Potas – jeden z najważniejszych pierwiastków dla organizmu człowieka

Jeśli chodzi o minerały, bez których nie może obejść się nasz organizm, najczęściej wymienia się wapń, żelazo i magnez. Bez wątpienia pierwiastki te są niezbędne, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, jednak nie są jedynymi, których nasze ciało bardzo potrzebuje. Szarą eminencją wśród minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest potas.

Jak poradzić sobie w okresie menopauzy?

Menopauza wiąże się często z uciążliwymi objawami takimi jak: wybuchy gorąca, nadmierne pocenie, a nawet stany depresyjne.

Niepłodność męska to wciąż temat tabu – jak jej zapobiec?

- Kobieto! Ja jestem facetem i nie mogę być bezpłodny. Przebadaj się sama! – takie słowa nieraz słyszał w zaciszu swojego gabinetu dr n. med. Jan Domitrz, specjalista położnictwa, ginekologii i endokrynologii z Centrum Medycznego Artemida.

Czy nowatorskie wyroby tytoniowe zrewolucjonizują świat używek?

Według danych CBOS papierosy pali blisko 8 milionów Polaków. Zdecydowana większość z nich chciałaby mieć dostęp do informacji dotyczących mniej szkodliwych alternatyw dla klasycznych papierosów.

Alergia pokarmowa a nietolerancja – jakie są różnice?

Z każdym rokiem coraz więcej osób wyklucza z codziennej diety m. in. produkty mleczne i pszenicę ze względu na złe samopoczucie po ich spożyciu lub występujące niepożądane objawy. Kiedy jest to nietolerancja pokarmowa, a kiedy alergia?

Twoje geny, Twoje zdrowie

Geny determinują stan zdrowia człowieka, ale trzeba pamiętać o tym, że na ich ekspresję ma wpływ wiele różnych czynników.

Najdziwniejsze alergie na świecie. Czy masz jedną z nich?

Alergicy mają swoje pory roku i okoliczności, które należą do nielubianych. Poznaj niespotykane dotąd uczulenia, o których jeszcze nie słyszałaś! Czy cierpisz na któreś z nich?

Warzywa i owoce są pożyteczniejsze, niż nam się wydaje

W organizmie człowieka trwa nieustanna walka. Składamy się – jak wszystko – z atomów i dopóki mają one prawidłową budowę, wszystko jest w porządku.

Pielęgnacja blizn bez tajemnic

W procesie starzenia włókna kolagenowe w skórze ulegają rozproszeniu, skróceniu i stają się mniej elastyczne. Dr Ewa Rybicka z Kliniki Estetica Nova odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące blizn i podpowiada jak je leczyć.

Czy mięśniak macicy może stać się guzem złośliwym?

Mięśniak macicy to guzek, który znajduje się w narządach rodnych wielu kobiet. Warto wiedzieć, że istnieje ryzyko jego złośliwości. Kto znajduje się w strefie zagrożenia?

Co kryje kod koloru owoców i warzyw?

Niewiele osób przy wyborze posiłku bierze pod uwagę jego kolor bądź zastanawia się nad wartościami, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Zatem czy barwa naszego posiłku ma znaczenie?

Staw kolanowy, czyli największa zmora biegaczy. Jak zapobiec kontuzji?

Staw kolanowy to bardzo wytrzymała, ale jednocześnie skomplikowana konstrukcja, która nadwyrężana jest na różne sposoby. Jak biegać, by uniknąć tego nieprzyjemnego syndromu?

Sposoby na pleśniawki u dorosłych

Zauważyłaś biały nalot na języku lub gardle? To może być infekcja jamy ustnej, zwana też pleśniawkami. Pleśniawki to głównie problem u noworodków – jak więc postępować, gdy schorzenie pojawia się u dorosłych?

Letni sprzymierzeniec? Aloes!

Łagodzi podrażnienia, cudownie koi oparzenia słoneczne i intensywnie nawilża przesuszoną słońcem skórę. Aloes to składnik, którego szukałaś w letniej pielęgnacji!

Lasagne z curry i mlekiem kokosowym

Jeśli znudziła cię już popularna i dobrze znana włoska kuchnia, spróbuj dodać do niej nutę orientu.