PROFILAKTYKA

Działanie, które pozwoli nam zachować zdrowie i samopoczucie. Codzienne czynności i nawyki, dzięki którym zapobiegniemy chorobom i wszelkim atakom na nasz organizm. Profilaktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ponieważ z każdej strony czyha na nas jakieś zagrożenie. Dlatego tutaj dowiesz się co zrobić, żeby nie dopuścić do przeziębienia, jakie witaminy i minerały korzystnie wpłyną na zdrowie wszystkich układów i jak wzmocnić kości itp. Pamiętaj, że złotą zasadą jest "lepiej zapobiegać niż leczyć"! Korzystaj więc z porad profilaktycznych w każdym aspekcie swojego zdrowia i życia.

Najdziwniejsze alergie na świecie. Czy masz jedną z nich?

Alergicy mają swoje pory roku i okoliczności, które należą do nielubianych. Poznaj niespotykane dotąd uczulenia, o których jeszcze nie słyszałaś! Czy cierpisz na któreś z nich?

SOS dla Wzroku odpowiedzią na potrzeby dzieci

Grupa Essilor i Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczęły w tym roku akcję SOS dla Wzroku. Jej celem jest wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Zdrowie zaczyna się od stóp, czyli nietypowe objawy wad stóp

Winę za ból kręgosłupa zrzucasz na siedzący tryb życia? Być może tak jest, ale równie prawdopodobne jest to, że przyczyna dolegliwości leży w Twoich stopach.

Wypadające włosy? Mamy na nie sposób!

Łysienie to wstydliwy problem, który dotyka osoby w różnym wieku bez względu na płeć. Trudny do zaakceptowania proces powoduje złe samopoczucie i kompleksy. Na szczęście z łysieniem obecnie można sobie poradzić.

Nosisz soczewki? Nie popełniaj tych błędów!

Pierwszy projekt soczewki został stworzony już w XVI wieku przez Leonardo da Vinci, a po raz pierwszy użyto tego wynalazku w XIX wieku. Od tego czasu rynek soczewek bardzo się rozwinął!

Poznaj niesamowite historie i przekonaj się, że warto pomagać!

Ponad 1,3 mln – tyle osób jest zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS jako Dawcy szpiku i komórek macierzystych. Maksymalnie 5 na 100 osób, faktycznie podzieli się cząstką siebie w ciągu 10 lat od rejestracji.

Majówkowa apteczka – co warto zabrać na wyjazd?

Wielkimi krokami zbliża się majówka, czyli czas krótszych i dłuższych wyjazdów. Bez względu na to czy planujemy wyjazd za granicę czy tylko kilkadziesiąt kilometrów od domu, warto dobrze się do niego przygotować.

Jak wybrać nawilżacz i oczyszczacz powietrza dla alergika?

Niejednokrotnie udowodniono już, że nawilżacze i oczyszczacze powietrza świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, z których korzystają alergicy.

Zadbaj o swoje serce! Jak zapobiec migotaniu przedsionków?

Najnowsze badania naukowe i zalecenia w zakresie profilaktyki, rozpoznawania i leczenia były tematem Konferencji „Arythmix - migotanie przedsionków". Co nowego wiemy o tej przypadłości?

Karotenoidy – czym są i jak służą człowiekowi?

Czym są karotenoidy, gdzie ich szukać i dlaczego są cenne w codziennej diecie? Wyjaśnia ekspert, dr hab. Dariusz Włodarek ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zadbaj o swoje zdrowie w 6 krokach!

Zatroszcz się kompleksowo o zdrowie wykorzystując wiosenną motywację. Lekarze zdradzają 6 prostych sposobów.

Witamina D – bardzo ważny towarzysz całego życia

Witaminy i związki mineralne są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podczas jednak, gdy niektóre z nich możemy z łatwością dostarczać z licznymi produktami spożywczymi, inne nie występują powszechnie w pokarmach.

Poznaj 6 zdrowotnych przykazań na wiosnę!

Spacer z przyjaciółką, wysypianie się, szczepienia przeciwko kleszczom, szybka samokontrola po prysznicu. Wykorzystaj wiosenną motywację i zadbaj kompleksowo o zdrowie. Lekarze zdradzają 6 prostych sposobów.

Czy batoniki proteinowe są naprawdę zdrowe? Poznaj fakty i mity

Czy jesteś zdania, że proteinowy batonik jest zdrowym zamiennikiem słodyczy? Warto rozwiać wątpliwości i poznać niekorzystne działanie pewnych substancji zawartych w produktach, które uznajesz za całkowicie nieszkodliwe.

Oczyść organizm po zimie – proste sposoby na odzyskanie energii na wiosnę

Skończyła się kalendarzowa zima, a wraz z nią warto pożegnać zimową apatię, brak energii i gorszy humor. Wpływ pór roku na nasz nastrój jest udowodniony naukowo.

Chcesz mieć piękne włosy latem – 6 porad, które warto wcielić...

Lato to pora roku, podczas której nasze włosy wymagają specjalnej uwagi. Często są przerzedzone po przesileniu wiosennym, a później słońce dodatkowo je przesusza. Zwłaszcza, że wtedy najczęściej zapewniamy im kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie. Dlatego potrzebują naszego wsparcia. Co zrobić, by przyspieszyć wzrost włosów, i nadać blasku tym, które są w niezbyt dobrej kondycji.

Pizza ziemniaczana

Pizza ziemniaczana to pyszna i sycąca propozycja, która idealnie sprawdzi się w trakcie karnawałowych przyjęć.