PROFILAKTYKA

Działanie, które pozwoli nam zachować zdrowie i samopoczucie. Codzienne czynności i nawyki, dzięki którym zapobiegniemy chorobom i wszelkim atakom na nasz organizm. Profilaktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ponieważ z każdej strony czyha na nas jakieś zagrożenie. Dlatego tutaj dowiesz się co zrobić, żeby nie dopuścić do przeziębienia, jakie witaminy i minerały korzystnie wpłyną na zdrowie wszystkich układów i jak wzmocnić kości itp. Pamiętaj, że złotą zasadą jest "lepiej zapobiegać niż leczyć"! Korzystaj więc z porad profilaktycznych w każdym aspekcie swojego zdrowia i życia.

Problem ciężkich nóg – jak sobie z nim radzić?

Uczucie ciężkich nóg to problem, który dotyka nie tylko osoby pracujące na stojąco, ale także sportowców czy osoby starsze. Jak radzić sobie z tym problemem?

Pieprzyki – jest się czego bać? Co powinniśmy wiedzieć?

Przez francuzów zwane ziarenkami piękna. Jedni są ich fanami, innych złości pojawienie się każdego kolejnego. Pieprzyki, bo o nich mowa, potrafią zdobić nasze ciało i dodawać mu uroku, jednak czasami mogą być początkiem poważnych problemów zdrowotnych, którym możemy spokojnie zapobiec.

Podczas upałów nie zapomnij zadbać o swój organizm!

Zaczyna się lato, a nadchodzący weekend ma przynieść pierwszą w tym roku falę upałów. I choć większość z nas spragniona jest wakacji, słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu, to wysokie temperatury mogą dać się poważnie we znaki.

Menopauza to nie choroba! Poradnik kobiety 45+

Obecnie, gdy długość życia kobiet w Polsce wydłużyła się do ponad 81 lat (1) menopauza przestała być traktowana wyłącznie jako schyłkowa faza życia, a stała się naturalnym etapem dojrzałości.

Zanim weźmiesz tabletkę – o tym pamiętaj przy antykoncepcji hormonalnej

Antykoncepcja hormonalna jest odpowiedzą na potrzeby Polek, które od antykoncepcji oczekują przede wszystkim skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

Letnia apteczka

Korzystamy z pięknych słonecznych dni. Jednakże, aby taka wycieczka była dobrym wspomnieniem, warto zabrać ze sobą mini apteczkę, która będzie pomocna w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Czy grozi ci choroba sercowo-naczyniowa?

Hipertriglicerydemia charakteryzuje się podwyższonym poziomem trójglicerydów. Jeżeli nie zostanie zdiagnozowana, zwiększa się ryzyko chorób, np. miażdżycy, zawału serca lub ostrego zapalenia trzustki.

Skuteczna antykoncepcja to nie tylko pigułka – jakie są inne możliwości?

Decydując się na seks bez prezerwatywy, najczęściej sięgamy po pigułki. Nie są to jednak jedyne skuteczne metody antykoncepcji hormonalnej, a kobiety często niesłusznie obawiają się nieznanego.

Ból przewlekły – skutek stresu niebezpieczny dla zdrowia

Stres to nie tylko nieprzyjemne uczucie, lecz także zagrożenie dla organizmu. Czy wiedziałaś, że związany z nim ból przewlekły może przyjąć groźną formę?

Czy wiesz, że…? Kilka słów o przyswajaniu witaminy D

Witamina D, zwana „witaminą słońca”, to powszechnie znane źródło zdrowia i dobrego samopoczucia. Czy jednak wiemy o niej wszystko?

Mężczyznom wypadają włosy już przed trzydziestką – jak się z tym uporać?

Problem łysienia coraz częściej dotyka osoby przed 30 rokiem życia. Jak sobie z tym poradzić?

Roślina przełomowa w walce z cholesterolem – poznaj szczegóły!

Cholesterol jest ściśle powiązany z funkcjonowaniem lipidów. Ich zaburzenie może przyczynić się do nieprawidłowości, a co za tym idzie do chorób - np. miażdżycy.

Rotawirusy – czy są zagrożeniem dla twojego dziecka?

Rotawirusy kojarzą głównie rodzice, którzy znają je ze zmagań z biegunką u swoich dzieci. Dla najmłodszych leczenie często oznacza pobyt w szpitalu. Co wiemy o rotawirusach i jak się przed nimi ustrzec?

Potas – jeden z najważniejszych pierwiastków dla organizmu człowieka

Jeśli chodzi o minerały, bez których nie może obejść się nasz organizm, najczęściej wymienia się wapń, żelazo i magnez. Bez wątpienia pierwiastki te są niezbędne, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, jednak nie są jedynymi, których nasze ciało bardzo potrzebuje. Szarą eminencją wśród minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest potas.

Jak poradzić sobie w okresie menopauzy?

Menopauza wiąże się często z uciążliwymi objawami takimi jak: wybuchy gorąca, nadmierne pocenie, a nawet stany depresyjne.

Zaserwuj sobie słodki deser na paznokciach! Nowa kolekcja Hi Hybrid

Czekoladowe latte z różaną posypką? Klasyczna kawa z mlekiem? A może kakao? Rozsmakuj się w nowej kolekcji hi hybrid choco&latte i zaserwuj sobie słodki deser na paznokciach!

Herbaciane lemoniady idealne na garden party

Popularne garden party to eleganckie przyjęcia lub luźniejsze imprezy na świeżym powietrzu. Wiosną i latem, kiedy pogoda dopisuje, zdecydowanie częściej wybieramy opcję zabaw w otwartej przestrzeni. Tak spędzany czas warto urozmaicić oryginalnymi lemoniadami na bazie herbaty.