PROFILAKTYKA

Działanie, które pozwoli nam zachować zdrowie i samopoczucie. Codzienne czynności i nawyki, dzięki którym zapobiegniemy chorobom i wszelkim atakom na nasz organizm. Profilaktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ponieważ z każdej strony czyha na nas jakieś zagrożenie. Dlatego tutaj dowiesz się co zrobić, żeby nie dopuścić do przeziębienia, jakie witaminy i minerały korzystnie wpłyną na zdrowie wszystkich układów i jak wzmocnić kości itp. Pamiętaj, że złotą zasadą jest "lepiej zapobiegać niż leczyć"! Korzystaj więc z porad profilaktycznych w każdym aspekcie swojego zdrowia i życia.

Nadmiar stresu? Może się objawiać w zaskakujący sposób

Polacy stresują się na potęgę – według statystyk, co 5 z nas deklaruje, że żyje w ciągłym stresie. Ten manifestuje się na wiele sposobów, również gorszą kondycją zębów. Niektóre objawy mogą Cię naprawdę zaskoczyć!

Sauna – rozgrzej się do czerwoności

Gorąca para, wilgoć, bijące szybciej serce – to znaki rozpoznawcze sauny. Stworzona została już wieki temu, by oczyścić ciało z toksyn, wzmocnić odporność, poprawić krążenie, wyleczyć stawy.

Nawracające infekcje pochwy, pozbądź się ich raz na zawsze!

Nawracające infekcje intymne mogą przysporzyć wiele nieprzyjemności. Często kobieta czuje się bezsilna wobec problemu, który nie ustępuje pomimo prób leczenia wciąż dając dolegliwości utrudniające normalne funkcjonowanie

Dlaczego kobieca samoocena jest niższa w czasie menopauzy?

40% Polek w czasie menopauzy ma gorszy nastrój, a obraz samej siebie rysuje w „czarnych barwach” – wynika z badania opinii*.

Dla co trzeciej Polki menopauza to zmarszczki i początek starości

Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób zapobiegać temu procesowi?

Naturalne sposoby na jesienne przeziębienie

Jesień to czas zmian w pogodzie. Temperatura spada, a słońca brakuje. Kiedy organizm jest wychłodzony nietrudno o przeziębienie. Co zrobić, jeśli choroba nas zaatakuje? Jak z nią walczyć?

Diastema – zostawiać czy usuwać?

Zastanawiasz się, czy szpara między jedynkami to defekt kosmetyczny, czy może już zdrowotny? Likwidować czy nie? W końcu dumnymi właścicielkami diastem są takie gwiazdy jak Kate Moss, Madonna czy Lara Stone. Stomatolog rozwieje Twoje wątpliwości.

Czym słodzić zamiast cukru – porady dla diabetyka

W Polsce liczba chorych na cukrzycę przekracza 3 miliony i nadal będzie wzrastać. To choroba, która wywraca życie do góry nogami, wymusza m.in. radykalną zmianę diety. Surowo zakazany cukier można jednak zastąpić zdrowymi zamiennikami. Podpowiadamy jakimi.

Czy doustna antykoncepcja hormonalna może pozytywnie wpływać na życie seksualne?

Większość kobiet od antykoncepcji oczekuje przede wszystkim skuteczności i bezpieczeństwa, a na drugim miejscu – wygody*. Czy antykoncepcja hormonalna może spowodować, że kobiety będą bardziej zadowolone z życia seksualnego?

Śluz szyjkowy – wyznacznik kobiecej płodności czy jej cichy zabójca?

Ułatwia dotarcie plemników do komórki jajowej, innym razem blokuje im drogę do zapłodnienia, a niekiedy całkowicie je niszczy. Śluz szyjkowy u kobiety, w zależności od rodzaju, może mieć decydujący wpływ na poczęcie dziecka. Czym dokładnie jest, jakie są jego odmiany i co warunkuje jego powstanie?

Czy profilaktyczne usunięcie jajników zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi?

Mutacja genu BRCA1 lub BRCA2 zwiększa ryzyko zachorowania na raka jajnika do 40%. Ta sama mutacja może być odpowiedzialna za zachorowanie również na raka piersi.

Higiena jamy ustnej — jak skutecznie zadbać o zęby?

Zadbane zęby potrafią rozpromienić każdą twarz i dodać nam elegancji. Warto dbać o nie nie tylko po to, by dobrze wyglądać, ale również, by być zdrowym.

Problem ciężkich nóg – jak sobie z nim radzić?

Uczucie ciężkich nóg to problem, który dotyka nie tylko osoby pracujące na stojąco, ale także sportowców czy osoby starsze. Jak radzić sobie z tym problemem?

Pieprzyki – jest się czego bać? Co powinniśmy wiedzieć?

Przez francuzów zwane ziarenkami piękna. Jedni są ich fanami, innych złości pojawienie się każdego kolejnego. Pieprzyki, bo o nich mowa, potrafią zdobić nasze ciało i dodawać mu uroku, jednak czasami mogą być początkiem poważnych problemów zdrowotnych, którym możemy spokojnie zapobiec.

Podczas upałów nie zapomnij zadbać o swój organizm!

Zaczyna się lato, a nadchodzący weekend ma przynieść pierwszą w tym roku falę upałów. I choć większość z nas spragniona jest wakacji, słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu, to wysokie temperatury mogą dać się poważnie we znaki.

Jak nadać blask włosom matowym

Zły wpływ na kondycję naszych włosów ma także zanieczyszczenie powietrza, klimatyzacja i twarda woda w naszych kranach. Co robić, aby nasze włosy odzyskały zdrową kondycję i blask?

Steki wieprzowe z warzywami z woka

Jak zawsze będzie obficie: pachnące mięsa, gęste zupy, tradycyjne jajka, sałaty i sałatki, słodkie ciasta. Ważne jest, aby Święta Wielkanocne nie okazały się dla nas zbyt „ciężkie” w skutkach.