Wyższy poziom zaangażowania – wybieramy niebanalny prezent dla Niego

Prezent dla mężczyzny to czasami schody i to od samego początku. Zacznijmy się od tego, że tak naprawdę nie wiemy, kiedy właściwie celebrować święto faceta, dzień mężczyzny czy też chłopaka. Dzień kobiet – wiadomo 8 marca, a z chłopakami nigdy nie wie, oj nie wie się… Jedną z popularnych i ogólnie przyjętych dat jest 30 września.

mezczyzna trudny orzech do zgryzienia
Wyższy poziom zaangażowania – wybieramy niebanalny prezent dla Niego

A zatem przyjmijmy, że kwestię kalendarza mamy z głowy, czas zastanowić się nad wyborem prezentu dla faceta. A to już naprawdę „high level” i nie lada wyzwanie. Nawet jeśli znamy swojego mężczyznę, tatę, brata, męża itp. od lat i znakomicie.

Mężczyzna – trudny orzech do zgryzienia

Można powiedzieć, że mamy dwie typowe męskie postawy wobec prezentów:

  •     nic nie potrzebuję, wszystko mam,
  •     kręcą mnie tylko super gadżety.

Jedna i druga sytuacja nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony mamy prezentowego abnegata, z którego inspirujące podpowiedzi wyciągniemy tylko siłą albo makiawelicznym podstępem. Z drugiej zaś jest mężczyzna gustujący w podarunkach, których ceny powodują zawrót głowy. Oczywiście można iść na łatwiznę – zakupić przysłowiowe skarpety albo kolejny praktyczny t-shirt. Można także wybrać z partnerem do kina, czyli powielić schemat, który co prawda pokazuje, że pamiętamy i dbamy, ale od lat nie wywołuje większych emocji.

Skąd czerpać pomysły oraz inspiracje

Zawsze jednak można coś zmienić, powiedzieć sobie, że nie taki straszny diabeł jak go malują i pokonać prezentowego sceptyka albo gadżeciarza nastawionego na luksusowe dobra. Pomysłów możemy szukać wszędzie. Nieocenioną skarbnica wiedzy jest sam zainteresowany oraz jego koledzy, przyjaciele. Wybierając prezent dla faceta zwracamy oczywiście uwagę na rodzaj relacji. O ile figlarne, dwuznaczne podarunki są na miejscu w przypadku męża czy przyjaciela, o tyle u taty albo u starszego brata mogą wywołać nie lada konsternację. Pierwszą częścią poszukiwań idealnego prezentu dla niego może być tzw. research. Inteligentna rozmowa z interesującym nas potencjalnym obdarowanym, wnikliwa obserwacja zachowania i zainteresowań – to zawsze dobra metoda. Z kolegami i przyjaciółmi można porozmawiać wprost, zaznaczając oczywiście że temat rozmowy ma pozostać tajemnicą. Wszak najlepsze są prezenty niespodzianki, zaskakujące i nieoczekiwane. Niezastąpioną skarbnicą inspiracji jest zawsze internet. Tu znajdziemy pomysły na prezent dla chłopaka, dojrzałego faceta, męża, taty, brata, szefa, narzeczonego – obecnego i potencjalnego.

Indywidualne podejście zawsze w cenie

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że prezent dla niego wcale nie musi oznaczać przedmiotu, który zapakujemy w pudełko, skrzynkę czy ozdobny papier. Choć oczywiście nowy smartfon, zegarek, designerskie pióro czy markowa bluza to pomysły, które zawsze się wybronią. Ale co jeśli w tym roku marzy nam się pójście o krok (albo i o kilka) dalej, jeśli chodzi o wyjątkowość i oryginalność prezentu dla faceta?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tzw. personalizowane prezenty. I słusznie – na pewno większą przyjemnością jest podarunek pomyślany i wykonany dla tej jednej, jedynej osoby. Zamiast modnego t-shirtu z logo znanej marki, koszulka z datą urodzin, fotografią synka albo milusińskiego czworonożnego pupila. Praktyczne pióro czy zegarek również mogą mieć indywidulaną, osobistą dedykację, grawer. Podobają się też okolicznościowe, personalizowane kalendarze, plakaty, foto-albumy, kubki i inne gadżety.
Prezent, który można… przeżyć

Do przeżycia i niezapomniane – tak mówi się o prezentach wydarzeniach, które zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Bez wątpienia to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla niego, jeśli zależy nam na elemencie zaskoczenia i niebanalnym podarunku. O co chodzi z tymi przeżywanymi prezentami dla chłopaka? Oczywiście odpowiedź znajdziemy również w internecie – w serwisach, które specjalizują się w organizacji tego typu przedsięwzięć. Co najważniejsze jest w czym wybierać, a czasem nawet zaboli głowa od przybytku. Zaglądając np. do przebogatej skarbnicy pomysłów na stronie wyjatkowyprezent.pl, widzimy że prezent dla faceta niejedno ma imię…

Może np. dawać fantastyczny zastrzyk adrenaliny i mocnych wrażeń co niemiara. W części poświęconej męskim podarunkom – http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-dla-niego, znajdujemy pomysły, które aż ociekają testosteronem. A zatem możemy mężczyznę obdarować jazdą super szybką furą. Lamborghini, Porsche, Ferrari – te marki robią wrażenie. Choć nie zabraknie zapewne chętnych na przejażdżkę czołgiem albo inną bojową maszyną. Duzi chłopcy chętnie pobawią się również w paintball albo wezmą udział w survivalu z prawdziwego zdarzenia. Mogą też skoczyć na linie albo ze spadochronem, polatać widokowo lub „fruwać” w tunelu aerodynamicznym. Takie pomysły na prezent dla niego można znaleźć! Oczywiście męski świat to nie tylko przygoda i adrenalina. Równie kusząco prezentują się rozkosze dla ciała, ducha i podniebienia. Kto wie, może idealnym prezentem na dzień chłopaka będzie degustacja ulubionych trunków, kolacja w ciemnościach, kąpiel w piwie (tak, tak… jest i taki prezent!) albo wspólny wypad do spa. Można zadbać o szeroko rozumiany rozwój ukochanego mężczyzny fundując mu kurs fotograficzny, nurkowania albo możliwość wcielenia się w prawdziwego rycerza (lekcje fechtunku).

A zatem nie ma co dywagować, zastanawiać się. Zamiast kolejnego krawata czy wody toaletowej zafundujmy mężczyznom przygodę, której nie zapomną albo relaks, na jaki sami się nie zdecydują (spa, dinner in the sky, metamorfoza i zakupy ze stylistą). A jeśli już upieramy się przy skarpetach czy odzieży, niech będą personalizowane albo odjazdowe (np. skarpety stylizowane na sushi albo bluza z zabawnym motto).

Artykuł sponsorowany