CIEKAWE TEMATY

Wokół nas wiele się dzieje. Świat zaskakuje szybkim rozwojem nauki i techniki. Nowinki z tych dziedzin zaskakują na każdym kroku. Jeśli szukasz informacji, wyjaśnień pewnych zjawisk, zapoznaj się z artykułami w serwisie Obcasy.pl. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, które rozgrzewają opinię publiczną. Nurtuje Cię pytanie, ale nie masz odwagi go zadać? Zajrzyj do rubryki ciekawe tematy. W tym dziale znajdziesz dużo sondaży i opinii specjalistów, którzy w przystępny sposób wyjaśniają współczesne problemy społeczne i polityczne. Zainspiruj się, czytając nasze rozmowy z ciekawymi ludźmi ze świata show-biznesu i nie tylko!

Jak wyrobić paszport dla psa i kota?

W takim przypadku zwierzakowi trzeba będzie wyrobić prawdziwy paszport, dzięki któremu bez przeszkód będzie mógł on podróżować po różnych krajach. Jak go uzyskać?

Jak dobrze zasnąć? Poznaj 8 sposobów na lepszy sen

Czasem trudno o długi, spokojny sen. Nie wiesz już, jak poradzić sobie z problemem bezsenności i porannego zmęczenia? Podpowiadamy, co zrobić, by zasypiać błogo i wstawać jak nowo narodzona.

Nowy wymiar emigracji. Polacy przeprowadzają się do Niemiec, bo taniej. Ale pracują w Polsce

Do Niemiec emigrują tysiące Polaków. Nie szukają za Odrą jednak pracy, a tanich mieszkań. Przy okazji dostają niemieckie 500+.

Top 10 – najsłynniejsze plaże nudystów w Polsce

Tępił je w filmach o żandarmie poczciwy Louis de Funes i wysławiał w słynnym szlagierze Zbigniew Wodecki. Choć każdy o nich słyszał, odwiedzają je głównie wtajemniczeni.

Majątek wspólny małżonków w upadłości konsumenckiej

Problem majątku wspólnego małżonków w przypadku ogłoszenia upadłości jednego z nich nie jest dostatecznie uregulowany w ustawodawstwie polskim.

120 zł za jeansy warte… niecałe 20! Co składa się na cenę spodni?

Koszty produkcji spodni to zaledwie 1/5 kwoty, którą za nową parę musimy zapłacić w sklepie. Nie płacimy wcale za jakość, bo nawet połowa naszych pieniędzy trafia prosto do kieszeni sprzedawcy. Sprawdzimy, jak krok po kroku rośnie cena jeansów.

Polacy najczęściej nie płacą grzywien oraz kosztów sądowych. Długi przekroczyły 309 mln zł

W rok liczba dłużników wzrosła dwukrotnie, a ich łączna zaległość zwiększyła się ponad dwukrotnie. Najwyższa nieopłacona grzywna wynosi 7 mln zł, a wartość niezwróconego majątku pochodzącego z przestępstwa przekracza 45 mln zł.

Zadbaj o libido w Międzynarodowy Dzień Seksu

Międzynarodowy Dzień Seksu to niewątpliwie jeden z przyjemniejszych dni w świątecznym kalendarzu. To dobry moment do podjęcia dyskusji na jeden z istotniejszych tematów związanych z udanym życiem erotycznym: kwestii libido.

Spray do czyszczenia uszu – czy jest ci potrzebny?

Prawidłowa higiena uszu wymaga stosowania odpowiednich środków. Delikatny narząd słuchowy bardzo łatwo uszkodzić, a to może prowadzić do poważnych problemów. Najlepszym sposobem na czyszczenie i ochronę uszu są preparaty w sprayu. Dlaczego warto z nich korzystać?

Dłużnicy z Wiejskiej. Posłowie toną w zobowiązaniach, rekordzista ma do oddania ponad 5 mln...

74 mln zł - to łączne zadłużenie wszystkich polskich posłów. Średnio nasi parlamentarzyści mają do zwrotu po 160 tys. zł. Komu? Głównie bankom. Rekordzista ma do zwrotu ponad 5 mln zł.

Niezapomniana sesja ślubna w norweskich górach – zobacz sama!

Niezwykłe norweskie krajobrazy przyciągają nie tylko przygotowanych trekkingowo turystów z całego świata ale także nowożeńców. Norwegia i Islandia to obecnie dwa najpopularniejsze kraje, w których organizuje się sesje ślubne w terenie.

Kocha ludzi, ale nie wpuszcza każdego do swojego ogródka – Katarzyna Walter w szczerej...

Katarzyna Walter, charyzmatyczna i prostolinijna aktorka. Osobowość, która nie podpierała się znanym nazwiskiem, a potrafiła wywalczyć sobie pozycję na swoich zasadach. Kocha ludzi, ale nie wpuszcza każdego do swojego ogródka.

Gorzki posmak w ustach. O czym mówi?

Gorzki posmak to normalna reakcja po zjedzeniu np. sałatki z cykorią. Jednak, gdy gorycz towarzyszy nam niezależnie od jedzenia, źródłem mogą być: problemy stomatologiczne, wahania hormonalne, skutki uboczne spożycia leków, a nawet poważna choroba.

Po raz trzeci celebrowaliśmy kobiecą siłę – III Koktajl Kobiet Sukcesu już za nami!

Prestiżowy event biznesowy poświęcony celebrowaniu kobiecości, siły i pasji. 24 maja w centrum konferencyjnym Digital Knowledge Village Koktajl Kobiet Suckesu po raz trzeci skupił polskie businesswoman.

7 szokujących przedmiotów, które pasażerowie zostawiają w taksówkach

Sztuczna szczęka, turboszczotka od odkurzacza oraz dmuchana lalka. Rzeczy, które klienci zostawiają w taksówkach potrafią zaskoczyć, zszokować i rozśmieszyć do łez.

Decydujesz się na tatuaż? Nie popełnij tych błędów!

Tatuaż to coraz bardziej popularna forma wyróżniania swojego ciała. Wiele osób podejmuje decyzję pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad wyborem profesjonalnego studia i tatuażysty. Jak odpowiednio przygotować się przed zabiegiem i jakich błędów nie popełnić?