KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

„Zombi 2.pl” Robert Cichowlas & Łukasz Radecki

W świecie opanowanym przez zarazę zombie, kilkoro ocalałych znalazło swoją przystań w krzyżackim zamku. Jednak to nie nieumarli stanowią największe zagrożenie dla resztek ludzkości.

„Ferma blond” Piotr Adamczyk

Nowa powieść autora „Domu tęsknot” to sensacyjna polsko-niemiecka rodzinna epopeja, z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywająca się w nazistowskich Niemczech oraz w dzisiejszej Polsce.

„Baśnie angielskie” Joseph Jacobs

Najciekawsze opowieści ludowe z Wielkiej Brytanii zebrane przez XIX-wiecznego australijskiego pisarza, folklorystę i historyka.

„Veganbanda. Roślinne przepisy dla małych i dużych” Ida Kulawik

60 wegańskich przepisów nie tylko dla dzieciaków – prosto od autorki bloga kulinarnego Veganbanda! Wegańskie gofry, koktajl Shreka, trójkolorowy humus, torcik bounty, mrożona kawa bananowa – na co macie ochotę?

„365 dni kreatywnej zabawy” Sheila Ellison & Judith Gray

"365 dni kreatywnej zabawy" to zbiór wspaniałych pomysłów na rodzinne gry i zabawy, które ożywią wyobraźnię maluchów i pomogą twórczo spożytkować dziecięcą aktywność.

„The Murder Book” Joakim Palmkvist, Therese Tang

Rewelacyjnie napisana, wciągająca książka, której wyjątkowość potęguje fakt, że zawarte w niej wydarzenia naprawdę miały miejsce.

„Vegano italiano” Rosalba Gioffré

Wśród tradycyjnych dań z Półwyspu Apenińskiego Rosalba Gioffré wyszukuje przepyszne wegańskie kompozycje, które z łatwością można przygotować w domu.

„Jedno i już” Sheila Ellison & Judith Gray

Jedno dziecko czy więcej? Mit jedynaka kontra rzeczywistość i badania! Sprawdź, kto ma rację.

„Pora na lunch” Caroline Craig & Sophie Missing

Czy zawsze około południa Twój organizm wysyła Ci niepokojące sygnały? Czujesz nagłą potrzebę opuszczenia stanowiska pracy? Te objawy są oczywiste – to pora na lunch!

„Zwrotnik Węży” Marie Brennan

Lady Trent, największy światowy autorytet w dziedzinie smoków wyrusza na targany wojnami kontynent Erigi, by badać najbardziej egzotyczne gatunki tych stworzeń.

„Radiofonia w Polsce. Zarys dziejów” Marcin Hermanowski

Jak powstało Polskie Radio? O czym rozmawiali Szczepko i Tońko? Czym był detefon i jak działa radio cyfrowe?

„W cieniu paproci” Anika Stelmasik

Opowieść o samotności i miłości, o przegranych bitwach i wygranych wojnach.

Saga o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej – koniecznie przeczytaj!

Saga o Lipowie porywa czytelnika do miasta i nie wypuszcza z jego objęć aż do końca lektury.

„Otchłań” Peter V. Brett

Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których świat ludzi skurczył się do odosobnionych skupisk.

„Podróże po Gauguinie” Tomasz Rudomin

Fascynująca opowieść o życiu Paula Gauguina.

Poznaj tajniki marokańskiej pielęgnacji!

Marokański zabieg Hammam, który pielęgnuje i oczyszcza, możemy wykonać sami w domu. Masaż rękawicą z ziarnistej tkaniny i czarnym mydłem, złuszcza naskórek, wygładza ciało i pobudza krążenie.

Hipsterski koktajl na upały! Indyjskie lassi!

Jedną z zalet życia w globalnej wiosce jest to, że poszukując sprawdzonych sposobów na letnie upały sięgać możemy nie tylko do rodzimej tradycji, ale także czerpać z doświadczenia mieszkańców gorących stref klimatycznych. O przepisy na napoje orzeźwiające z różnych zakątków świata spytaliśmy ekspertów z biura lotniczego. Spróbujcie Lassi w dwóch wersjach!