KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

„Kuchnia długowiecznych” Rebecca Katz

Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej. Doskonale wiemy, że właściwe odżywianie ma zasadniczy wpływ na jakość naszego życia, stan zdrowia, a tym samym na jego długość.

„Revelations” Jerry Moffatt

Cyfra, nabita buła, krew, pot i łzy. Mistrz skały lat 80. pisze o początkach wspinaczki sportowej. Już w lipcu polska premiera książki „Revelations” Jerry’ego Moffatta.

„Cień” Adam Przechrzta

Rzeczpospolita Warszawska stara się utrzymać neutralność, balansując między dwiema potęgami: Niemcami i Rosją, jednak młoda republika ma coraz więcej problemów.

„Żony kartelu” Mia i Olivia Flores

Mia i Olivia Flores opowiadają historię, w której główną rolę gra jeszcze bardziej niebezpieczny przestępca – El Chapo. To opowieść niczym z bajki i koszmaru zarazem.

„Szpiedzy, których przyniosło ocieplenie. Afera Nord Stream” Jens Høvsgaard

Szpiedzy, których przyniosło ocieplenie, to opowieść o tym, jak Władimir Putin przy pomocy grupy byłych agentów KGB i Stasi korumpował, śledził i szantażował polityków wysokiego szczebla.

„Znowu pragnę ciemnej miłości” Joanna Lech

„Znowu pragnę ciemnej miłości” - Ten tomik musi znaleźć się na waszych półkach.

„Muszę to wiedzieć” – Karen Cleveland

Szpiegowski thriller, którym zachwycili się Lee Child, John Grisham i Charlize Theron. Powieść o CIA napisana przez...byłą analityczkę CIA. Zapowiada się sensacyjny hit tego lata.

„Wieczna noc” Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Finałowa część trylogii "Wirus". "Bram Stoker spotyka Stephena Kinga i Michaela Crichtona. Nigdy nie napisano nic lepszego o wampirach!" - Nelson DeMille, autor "Adwokata diabła".

„Zawsze będziemy mieli Paryż. Jak próbowałam zostać Francuzką i poniosłam fiasko” Emma Beddington

Słodko-gorzka opowieść o tym, dokąd może zaprowadzić nastoletnia obsesja na punkcie Francji. Pełna czułości, smutna, zabawna i brutalnie szczera.

„Być w ciąży i (nie) zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców” Jordan Reid, Erin Williams

Dwie gwiazdy amerykańskiej blogosfery o stylu życia i rodzicielstwie. Nowatorskie i zabawne podejście do poradnika dla kobiet w ciąży.

„Głosząca kres” Jay Kristoff

Ostatni tom epickiej, steampunkowej "lotosowej trylogii" z feudalną Japonią w tle. Dla wszystkich fanów klimatów fantasy i anime!

„Londyn. Miasto queer” Peter Ackroyd

Fascynująca historia płci i seksu w jednej z najstarszych metropolii Europy. Autor tym razem opisuje Londyn z perspektywy dziejów i doświadczeń populacji queer.

„Nowakowie. Kruchy fundament” Barbara Sęk

Ile jest w stanie poświęcić człowiek, ilu ludzi zranić, by osiągnąć to, na czym mu zależy? Czy małżeństwo z rozsądku może być udane?

„W końcu i ty zapłaczesz. Z Baku do stóp Araratu” Grzegorz Kapla

Grzegorz Kapla. Żyje z pisania odkąd odkrył konfucjańską zasadę, że jeśli wybierzesz zajęcie, które kochasz, nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia.

„Dzisiaj będzie inaczej” Maria Semple

Nowa powieść autorki bestsellerowego "Gdzie jesteś, Bernadette?". To skandalicznie zabawna, poruszająca i świetnie napisana książka, którą określono mianem „pani Dalloway na gazie rozweselającym”!

Wszystko, co musisz wiedzieć o microbladingu brwi

Czasami jest tak, że mimo używania różnych cieni, kredek, czy szablonów do brwi, nadal pozostają one cienkie i nijakie. Oczywiście można też przesadzić w drugą stronę i stworzyć nad oczami nieproporcjonalne i niepasujące do twarzy brwi. Microblading to nowe rozwiązanie, które może uratować bolączki wielu kobiet. Co to za zabieg?