KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

„Remedium” Tomasz Kozłowski

Młoda Polska to okres w dziejach literatury, który przypada na lata 1890-1918. W tym czasie prężnie rozwijały się nowe prądy w malarstwie, takie jak impresjonizm, symbolizm czy też secesja

„Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” – Piotr Ryttel, Karol Ryttel

W II tomie serii, „Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” autorzy przeplatają historie tragiczne z tymi o mniejszym natężeniu dramatyzmu, a nawet humorystycznymi. Jedną z historii jest: „Więzienie w Niżnym Nowogrodzie”.

„Dziennik Chloe Snow: Zakręcony rok” Emma Chastain

Właśnie zaczął się wrzesień, a to oznacza powrót do szkoły. Kolejny rok w liceum to dla Chloe Snow nieustanne pasmo wzlotów i upadków.

„Głupcy, oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy” Roger Scruton

W "Głupcach, oszustach i podżegaczach" Roger Scruton, jeden z najważniejszych krytyków środowisk lewicowych zachodniej cywilizacji, przygląda się sylwetkom najbardziej wpływowych myślicieli nowej lewicy.

„Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina” Justyna Kobus

Znacie je doskonale. Marzyliście o tym, by wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej, zazdrościliście im sławy, w przekonaniu, że ich życie było wspaniałą bajką.

„Karamoja. Ostatni Wojownicy” Robert Ziółkowski

Ekscytujący i wzruszający bagaż doświadczeń podróżnika Roberta Ziółkowskiego. Poruszająca wyprawa do Ugandy pozostawiła w jego sercu głęboki ślad.

„Po kręgosłupie Europy. Rowerem z Paryża do Santiago de Compostela” Dariusz Lipiński

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak to jest objechać całą Europę na rowerze? My też nie. Jednak jemu się udało i postanowił podzielić się swoimi refleksjami z podróży.

„Poza siebie” Sasha Marianna Salzmann

W swoim imponującym debiucie powieściowym "Poza siebie" dramatopisarka Sasha Marianna Salzmann rozsadza granice Ja i świata.

„Naturalista” Andrew Mayne

Między drzewami czai się COŚ nienaturalnego… COŚ przerażającego… Czy odważysz się wejść do lasu? Turbobestseller, który totalnie cię wessie!

„Wściekły kucharz” Anthony Warner

Kto z nas nie chciałby być zdrowy? Fit trenerzy, żywieniowi celebryci i guru czystego jedzenia obiecują nam niemal wieczne życie dzięki cudownym dietom, superżywności i oczyszczającym detoksom.

„Mocne plecy” Harriet Griffey

Siedzący tryb życia to jedna z plag XXI wieku. O tym, jak skutecznie walczyć ze skutkami wielogodzinnego spędzania czasu przy biurku pisze Harriet Griffey w książce „Mocne plecy.

„Dietoland” Sarai Walker

Dołącz do rewolucji! To nie jest cukierkowa opowieść o chudnięciu i miłości. To kobieca wersja "Podziemnego kręgu"! Na postawie powieści powstał znakomity serial o tym samym tytule.

„Stroicielka dusz” Aldona Bognar

Podobno prawda wyzwala. Czy aby na pewno? Ciepła, emocjonalna i świetnie napisana opowieść o miłości, pragnieniach, kobietach i dla kobiet.

„Intrygi” Mercedes Lackey

Wspaniałe połączenie klasycznego fantasy z opowieścią o dojrzewaniu Trzynastoletni Mags od ponad roku szkoli się na Herolda. Podobnie jak wszyscy Heroldowie, Mags dowiaduje się, że posiada specjalny talent – Dar Telepatii. Jednakże życie na dworze niepozbawione jest problemów.

„Wspólna orbita zamknięta” Becky Chambers

Ekscytująca, pełna przygód i niebezpieczeństw podróż przez Galaktykę z barwną załogą „Wędrowca”. Wspólna orbita zamknięta została umieszczona przez „Publishers Weekly” na liście najlepszych powieści 2017 roku.

10 rad dla zdrowej skóry na chłodniejsze dni

Jesień może być piękna, ciepła i słoneczna, albo mroźna, z deszczem i roztopionym śniegiem. Kiedy rano wychodzisz z domu jest przymrozek, a kiedy wracasz, temperatura sięga kilkunastu stopni i świeci słońce

Kanapka z nowalijkami i oscypkiem

Kończące się zapasy wekowanych warzyw i rozpoczynający się sezon na nowalijki to doskonały czas na zmianę diety. Korzystając z dobrodziejstw natury, warto pokusić się o przygotowanie pysznych, wiosennych kanapek.