DIETA

W medycynie i kuchni słowo dieta określa sposób odżywiania się człowieka, uwzględniający dobór ilościowy i jakościowy produktów spożywczych i sposób ich przyrządzania. W czasach całego mnóstwa tak zwanego "jedzenia śmieciowego" diety odgrywają coraz większą rolę. Zwiększa się nasza świadomość i nie chcemy jeść byle czego. Odpowiedni dobór składników, umiejętne łączenie produktów, racjonalne, zdrowe odżywianie - to jest teraz w modzie.

9 rad jak przetrwać na diecie przy wielkanocnym stole!

Czy święta zawsze oznaczają dodatkowe kilogramy? Jak przetrwać Wielkanoc i nie przytyć?

Dieta eliminacyjna – co warto wiedzieć?

Diety eliminacyjne są tematem często poruszanym w mediach. Dzieje się tak za sprawą alergii i nietolerancji pokarmowych, które z roku na rok dotykają coraz większej liczby osób.

Czy dieta przyszłej mamy może „zaprogramować” lepszy rozwój dziecka?

Kobiety w ciąży mogą mieć teraz dodatkowy powód do spożywania większej ilości brokułów i jajek podczas tego wyjątkowego okresu. Przyjmowanie przez przyszłe matki choliny, występującej m.in. właśnie w żółtkach jaj, chudym czerwonym mięsie czy brokułach, bardzo korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój mózgu dziecka.

Dieta Kopciuszek – śmiertelna piękność?

Coraz głośniej mówi się o nowej metodzie odchudzania, która podbiła internet. Marząc jednak o idealnej sylwetce zapominamy o zdrowym rozsądku. Narażamy się tym samym na ogromne niebezpieczeństwo.

Nowy trend w odchudzaniu – czy plastry na odchudzanie są bezpieczne?

Plastry na odchudzanie nakleja się na skórę, aby zawarte w nich substancje mogły przeniknąć do organizmu i przyśpieszyć metabolizm. Dzięki temu szybciej stracimy zbędne kilogramy. Opinie co do skuteczności są podzielone. Ale, czy słusznie?

4 nasiona, które należy wprowadzić do diety

Mała, niepozorna garść nasion kryje w sobie moc składników mineralnych oraz witamin. Poza wartościami odżywczymi, niewątpliwą zaletą tych „maleństw” jest fakt, że można je z łatwością włączyć do codziennej diety. Oto cztery nasiona, które warto chrupać na co dzień.

Co wolno a czego nie wolno jeść kobietom w ciąży? Obalamy mity!

Zakaz picia kawy, jedzenia słodyczy i przekąsek, konieczność rezygnacji z diety wegetariańskiej oraz „jedzenia za dwoje” to tylko niektóre z popularnych mitów na temat diety w ciąży. Czego faktycznie unikać, a co należy spożywać w czasie tego szczególnego okresu?

Zamienniki cukru – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Czy tego chcemy czy nie, słodki smak kocha prawie każdy. Uwielbienie do niego wynika z naszych genów i czystej fizjologii. Słodycz oznacza dla mózgu szybko dostępną energię, dlatego nie powinno się z niej całkowicie rezygnować.

Lubisz jeść mięso, ale szkoda ci zwierząt? Hodowla tkankowa może rozwiązać ten problem

Coraz więcej mówi się o ochronie praw zwierząt i humanitarnym uboju. Okazuje się, że postęp technologiczny może znacząco wpłynąć na kwestię produkcji mięsa.

Jak zmotywować odchudzającą się osobę?

Kiedy nadmierne kilogramy stają się niezwykle uciążliwe, trzeba stanąć przed olbrzymim wyzwaniem, jakim jest zrzucenie nadmiernych kilogramów.

Czy jedzenie naprawdę może poprawiać kondycję mózgu?

Nasz mózg pracuje bez wytchnienia. Nawet podczas snu pozostaje aktywny, segregując informacje i tworząc nowe powiązania między neuronami. W momentach dużej aktywności intelektualnej potrafi zużywać nawet do 20% wszystkich kalorii spalanych przez organizm. Jak wspomóc jego pracę, aby służył nam przez długie lata?

Poznaj fleksitarianizm i ogranicz bezmięsne potrawy

Nowym trendem wśród osób, które stawiają na zdrowy tryb życia jest fleksitarianizm. To dieta, której przestrzeganie wiąże się z ograniczeniem ilości spożywanych potraw mięsnych. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Poznaj fleksitarianizm i żyj zdrowiej.

Cellulit – co jeść. Dieta antycellulitowa

Cellulit to przypadłość kobiet XXI wieku. Każda z nas chciałaby pozbyć się tego defektu raz na zawsze. Jednakże nie jest to takie proste. Jakie potrawy i produkty należy jeść.

Suplementy diety? Kiedy i czy warto po nie sięgać?

Nie samą dietą człowiek żyje! I choćby każdy z nas odżywiał się jak najlepiej, są sytuacje, w których nasz organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci suplementów. Czym są suplementy diety i kiedy po nie sięgać?

Trendy żywieniowe w 2018 roku

Postanowienia noworoczne bardzo często dotyczą tematu żywienia. Oprócz redukcji wagi, wiele osób stawia sobie za cel odżywiać się zdrowiej i zwracać większą uwagę na to, co ląduje na ich talerzu. Co w tym roku będzie na topie oraz ma szansę na dłużej zagościć w kulturze jedzenia Polaków?

Dlaczego coraz więcej kobiet rezygnuje z depilacji?

Podejście do depilacji zmienia się na przestrzeni czasu. Do niedawna usuwanie owłosienia pozostawało elementem higieny osobistej i tematem tabu. Milczenie zostało przerwane. Dlaczego?

Galeria

Krewetki z tropikalną salsą

Wenecka kuchnia może się poszczycić bogactwem smaków podobnym do bogactwa kolorów, jakie można spotkać w karnawale na placu św. Marka.