NASTROJE

Czymże jest ciało bez duszy? Stan emocjonalny sprawia, że osiągamy sukcesy, zdobywamy góry, ale też upadamy w przepaść. Jak sobie radzić z problemami życia codziennego? Co zrobić, gdy nie radzimy sobie z pewnymi emocjami? W jaki sposób funkcjonować, cieszyć się życiem, pracować, po prostu żyć, gdy wydaje nam się, że wszystko co robimy straciło sens? Jak odnaleźć radość w nawale codziennych obowiązków? Nie jest to na pewno łatwe, ale nie jest też niewykonalne! Nasze nastawienie, to najważniejszy czynnik odczuwania szczęścia i tylko od nas zależy, czy szczęściem będzie wygrana na loterii, czy promień słońca, który właśnie przedarł się przez deszczowe niebo :) O wszystkich tych stanach przeczytacie właśnie tu.

Aby mózg żył długo i szczęśliwie

Mózg był dawniej niedoceniany i uważany za organ ludzkiego ciała. Ustępował sercu, gdyż uważano je za centrum organizmu. Z czasem zajął jego miejsce i stał się największą zagadką ludzkości, którą rozwiązujemy, dowiadując się jak dbać o mózg.

Czy selfie staje się naszym wrogiem?

Popularność smartfonów sprawiła, że nie możemy się z nimi rozstać. Większość z nas ma telefon komórkowy wyposażony w przednią kamerę. Aparat służy nam do robienia zdjęć. Czy selfie zdominowało nasze życie?

Bo do seksu trzeba trojga – seksualne trójkąty

Relacja seksualna zwana trójkątem jest fascynująca. Dłonie obcego człowieka na ciele partnera w myślach wzbudzają zazdrość, a podczas aktu stają się podniecającym faktem, od którego nie ma ucieczki. Czym jeszcze kusi pary seks w trójkącie?

Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca – skąd wywodzi się to święto?

Obchodzony co roku 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet w świadomości wielu z nas pokutuje jako święto wymyślone przez komunistów radzieckich.

Czy jesteś inny niż wszyscy? Osobowość HSP

W społeczeństwie są osoby, które wchodząc do pomieszczenia odczuwają jego atmosferę i wszystkie panujące tam emocje. W kontaktach z ludźmi kierują się emocjami , więc często przeżywają toksyczne relacje. Co jest z nimi nie tak?

Przyszła teściowa byłą koleżanką? O seksie z jej synem słów kilka

Kolegujecie się niczym prawdziwe kobiety. Jedno jest pewne – zależy wam na tej relacji. I nagle jedna z was poznaje syna tej drugiej. W tajemnicy przed koleżanką spotykacie się z nim, aż pewnego dnia dochodzi do aktu seksualnego. Dlaczego ten czyn jest źle postrzegany?

Jak temperatura wpływa na nasze uczucia?

Wydawałoby się, że pogoda na zewnątrz nie ma wpływu na relacje z bliskimi czy życiowe wybory. Czy na pewno? Poznaj 5 przesłanek, które pozwalają stwierdzić inaczej.

Czy działasz na swoją niekorzyść? Poznaj techniki radzenia sobie ze złymi emocjami

Co powoduje, że poświęcamy więcej uwagi złości, zmartwieniom i krzywdom? Dlaczego zamiast skupiać się na pozytywnych doświadczeniach, przywiązujemy większą wagę do tych negatywnych?

Czy stresem można zarządzać?

O dobrym zarządzaniu stresem możemy mówić wówczas, gdy zostaniemy do pewnego stopnia uodpornieni na trudne sytuacje – trochę tak, jak szczepionka uodparnia na wirusy. Nie chodzi o to, aby nigdy nie odczuwać napięcia i nawet na silne zdarzenia reagować bez emocji. Celem jest, aby nauczyć się reagować adekwatnie do sytuacji i w taki sposób, abyśmy to my panowali nad stresem, a nie on nad nami.

Samotne walentynki? Szkoła przetrwania

Walentynki to święto zakochanych obchodzone na całym świecie. Jego popularność sprawia, że większość z nas czuje wewnętrzną potrzebę spędzenia tego dnia w sposób wyjątkowy. Coraz więcej osób, które nie są w związkach, czuje wtedy przygnębienie i samotność.

Przygotuj się na wyzwania, jakie postawi przed Tobą Chiński Nowy Rok

Nowy Rok jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych w Chinach. Podobnie jak w kulturze Zachodu, Chińczycy wierzą, że zmiana roku kalendarzowego wiąże się z nowymi doświadczeniami i zmianami w życiu. Jaki będzie Nowy Rok? Jakie postawi przed nami wyzwania?

Czy spanie osobno może być dobre dla związku?

Spanie oddzielnie kojarzy się z kłótniami i problemami w związku. Czy jednak zawsze musi to oznaczać?

Nowy rok, nowa ja – jak sprawić, by tym razem się udało?

Samo sformułowanie "postanowienia noworoczne" u wielu ludzi powoduje szeroki uśmiech. Niektórzy wspominają własne porażki związane z ich dotrzymaniem, inni uśmiechają się z lekceważeniem. W końcu kto chociaż raz w życiu nie stworzył listy noworocznych postanowień i nie odniósł klęski?

Co sprawia, że ludzie lubią się nawzajem?

Jedni ludzie budzą w nas strach, inni niechęć, a jeszcze kolejni sympatię. Co wpływa na naszą ocenę innych ludzi?

Maciek Pela: Taniec to wolność i kreatywność

Tańczy od ponad 12 lat. Zaczął jako 16-latek. Nie dlatego, że ktoś go zaprowadził na zajęcia, ale z czystej pasji. Od początku postawił sobie wysoko poprzeczkę. Dzięki temu jest teraz na topie. Cała Polska poznała go podczas III edycji programu „You Can Dance”.

Cellulit – czy istnieją łagodne sposoby na jego usunięcie?

Cellulit to jedna z dolegliwości, które bardzo trudno wyplenić z naszego ciała. Można stosować różne diety, kremy czy masaże, jednak tak na prawdę widoczne efekty dają jedynie profesjonalne zabiegi.

Galeria

Sałatka z brązowym ryżem i wędzonym kurczakiem

Brązowy ryż jest tak samo kaloryczny jak biały, a dostarcza błonnika, który zdrowo „czochra” nasze jelita.