KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

Allen Upward. Klub Domino

Znakomity klasyczny kryminał w wiktoriańskim stylu.

Larry Niven. Pierścień

Pełna przygód międzyrasowa kosmiczna ekspedycja do najbardziej niezwykłego miejsca w  znanym Wszechświecie.

Krystyna Kofta. Gdyby zamilkły kobiety #nigdy

Minęło sporo czasu od momentu, gdy walczące o swoje prawa sufrażystki wleczono po londyńskim bruku. Mówiły głośno. Krzyczały, walcząc o wolność wypowiedzi. Dziś kobiety znów wychodzą na ulicę. Kampanie #MeToo, Time’s Up czy Czarny Protest, pokazują naszą nieustanną walkę o prawo do głosu, niezależności, także do własnego ciała.

Jakub Żulczyk. Świątynia

Zło powraca, a bohaterowie "Zmorojewa" pakują się w nowe kłopoty. Mroczne wydarzenia poprzedniego lata zaczynają się zacierać w pamięci Anki i Tytusa, gdy pod ziemią znów zaczyna się coś dziać.

Małgorzata Nagat i Agata Stankiewicz. Dziewczyny z wypiekami

Agata i Małgosia uwielbiają słodkie wyzwania. Z pasją przygotowują przysmaki na wszelkie okazje i nikt nie potrafi oprzeć się ich propozycjom. Urodziny, rodzinne spotkania, bożonarodzeniowy lub wielkanocny obiad to tylko kilka spośród wielu okazji, które możesz ukoronować przepysznymi deserami autorstwa Sugar Lady i Candy Gold.

„Bezpieczny port”. Anna Karpińska

Pełna ciepła i zaskakujących zwrotów akcji kontynuacja powieści "Szukając przystani".

Areta Szpura. Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

„Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety” to wiedza w pigułce podana w przyjazny i przystępny sposób. Książka pełna pasji i merytoryki, napisana w sposób, który jest w stanie przyswoić sobie absolutnie każdy.

Moby. Porcelain

Muzyk doskonale skomponował swoje wspomnienia - bez lukru, szczerze, okrutne i zabawnie. W końcu jest potomkiem słynnego pisarza Hermana Melville'a i niewątpliwie talent odziedziczył po przodku

Agata Lewandowska. Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie

Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie jest propozycją dla coraz większej liczby osób cierpiących na chorobę Hashimoto. Książka zawiera wiele przepisów, które zapobiegną nudzie na naszych talerzach i podstawowe zagadnienia z zakresu dietetyki

Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet

Zczęło się pod wpływem impulsu – przelotna znajomość pomiędzy ikonicznym Charlesem Bukowskim a jego słynną muzą, Pamelą „Cupcakes” Wood.

Agnieszka Jucewicz. Czując

Książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Ważne jest, żeby mieć taką przestrzeń w głowie, w której można myśleć o tym, co się czuje

Sally Morgan. Co wie twój kot?

Koty są tajemnicze. Dla wielu wydają się dzikie, władcze, mało zainteresowane kontaktem z człowiekiem. Prawda jest jednak zgoła inna.

Remigiusz Mróz spotyka się ze znaną pisarką

Choć kilka dni temu ukazała się najnowsza powieść Remigiusza, to dzisiaj wszyscy mówią o jego prywatnej relacji.

Żona bankiera. Cristina Alger

Kobieta odkrywa świat globalnej finansjery, w którym nie istnieją ani granice państw, ani prawo, a rządzą chciwość, pycha i przede wszystkim niewyobrażalne pieniądze.

Sophie Collins. Co wie Twój pies?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który na co dzień stara się z nami komunikować. Nasze kochane czworonogi, dzięki swoim niezwykle rozwiniętym zmysłom, są w stanie przekazać o wiele więcej, niż nam się wydaje.

Ceikawe tematy

Uroda

Przepisy

Niemiecka sałatka ziemniaczana z boczkiem

Jeśli chcemy przygotować sałatkę „z wkładką” – popatrzmy na talerze naszych zachodnich sąsiadów, na których w sałatce znajdzie się kiełbasa lub boczek. Taka syta, taka pyszna! Idealna na zimowe chłody!

Dom